• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Młodsi kibice pewnie tego nie pamiętają ale jeszcze jakąś dekadę temu dużą gwiazdą europejskiej piłki był holenderski zawodnik, Edgar Davids. Sama gra szła mu nieźle, jednak jak to się mówi, co nie dograł to dowyglądał. Do dziś jest bardziej pamiętamy jego charakterystyczny styl, niż bramki które strzelał. Z powodu jaskry biegał bowiem po boisku w specjalistycznych okularach, a w dodatku miał również charakterystyczną fryzurę. W najlpopularniejszej grze MOBA na świecie, League of Legends w 2014 roku, z okazji mistrzostw świata w Brazylii, powstała skórka do postaci, Lucian Striker, która według byłego piłkarza min. Juventusu, była mocno wzorowana na nim. Według niego, a od wczoraj również według sądu, bowiem piłkarz pozwał o to twórców gry, Riot Games i sprawę wygrał.

Zobacz również: Dom rodzinny Harry'ego Pottera wystawiony na sprzedaż!

GamesIndustry.biz

O takim a nie innym wyniku rozprawy przesądził wpis tworców gry na twitterze, w którym sami przyznali, że skórka Luciana była wzorowana na Davidsie. Wpis oczywiście dawno już został usunięty, jednak naa potrzeby procesu został odtworzony. Piłkarz zarzucił twórcom, że pożyczyli sobie ten wizerunek bez jego wiedzy i zgody. Postać bowiem oprócz wzorowanego na gwiazdorze wyglądu miała podobnie zachowywać się podczas samej rozgrywki.

Nie dowiedziano się jaką kwotę Riot Games będzie musiało wypłacić piłkarzowi jako zadośćuczynienie.

źródło: Eurogamer.net / ilustracja wprowadzenia: Riot Games

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz jest nie opublikowany
    Nela · 3 miesięcy temu
    Nie wiadomo jaka to suma, ale za to wiadomo, że Riot zwróci mu pieniądze, które zyskano z zakupu skórki. Jednak będzie to zysk otrzymany tylko i wyłącznie z obywateli o narodowości holenderskiej. Warto było też wspomnieć w artykule, że po wyjściu skórki sam Davids dziękował Riot za ten "zaszczyt".

MOVIES ROOM POLECA

Powiązane Publikacje

Related Articles

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.