Max-Q – współczesne laptopy przenoszą rozrywkę w zupełnie nowy wymiar!

Jeszcze niedawno rynek wydajnych notebooków był ograniczony do dużych i ciężkich maszyn, które jednocześnie nie grzeszyły długim czasem pracy na baterii. Również ich produktywność odstawała od porównywalnych pod względem zastosowanych podzespołów komputerów stacjonarnych. Te czasy mamy już za sobą.

NVIDIA zaprezentowała nowy rodzaj konstrukcji, który całkowicie odmienia nowoczesne laptopy dla graczy. Wydajne komputery przenośne stają się smuklejsze, cichsze i szybsze.

Max-Q to nierozłączna część misji, podczas których NASA wysyła ludzi w kosmos. To moment, w którym naprężenia w rakiecie przelatującej przez atmosferę ziemską spowodowane czynnikami aerodynamicznymi są największe. W efekcie konstrukcje rakiet zawsze biorą pod uwagę wartość Max-Q. NVIDIA zastosowała podobną filozofię w procesie projektowania laptopów do gier, umożliwiając producentom stworzyć konstrukcje, które są nawet trzykrotnie cieńsze i trzykrotnie wydajniejsze od produktów poprzedniej generacji. W efekcie otrzymujemy potężne komputery do gier, która mają nawet jedynie 18 mm grubości – tyle, co MacBook Air – a jednocześnie są wydajniejsze o 70% od obecnych rozwiązań.

https://www.youtube.com/watch?v=Uzwy45QZ9Dw

Wysoka wydajność jest zasługą najefektywniejszej architektury kart graficznych jaką dotychczas wymyślono, NVIDIA Pascal. Zoptymalizowana wersja tej architektury, przekonfigurowana w celu uzyskania większej efektywności, zapewnia doskonałe osiągi nawet w smukłych laptopach. Max-Q oznacza również, że wszystkie elementy konstrukcji zostały wyprodukowane z najwyższą precyzją – począwszy od laptopa, przez kartę graficzną, sterowniki, po komponenty odprowadzające ciepło i podzespoły elektryczne.

Najsilniejsza karta graficzna jaką w tym momencie można zastosować w komputerze przenośnym to GeForce GTX 1080. Jest oparta na architekturze Pascal, wytwarzana w nowoczesnym procesie 16nm FinFET i wyposażona w najnowocześniejszą pamięć GDDR5X. Max-Q łączy nowe metody obsługi procesora graficznego, zapewniające większą efektywność, wraz z innymi optymalizacjami, takimi jak taktowanie zegara procesora dostosowane do niskich napięć, które pozwala uzyskać większą wydajność w grach przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii.

Aby wycisnąć jeszcze więcej wydajności z całego systemu, w konstrukcji laptopów Max-Q zastosowano rozbudowane układy chłodzące. Razem z wydajnymi regulatorami pozwalają osiągnąć wydajność i kulturę pracy na poziomie dotąd niespotykanym w produktach dostępnych na rynku.

Podobny obraz

Laptopy wykonane według filozofii Max-Q zapewniają graczom rozrywkę w wysokiej rozdzielczości i jakości, gdziekolwiek mają na nie ochotę. Obsługują wszystkie elementy platformy do gier w tym zoptymalizowane sterowniki Game Ready, technikę wyświetlania obrazu NVIDIA G-SYNC, wirtualną rzeczywistość, rozrywkę w rozdzielczości 4K i nie tylko. Współpracują również z GeForce Experience, czyli wszechstronną programową platformą dostarczającą graczom optymalne profile do gier. Dzięki temu każda gra zostanie uruchomiona od razu z odpowiednimi ustawieniami, które zapewniają optymalną wydajność.

Firma NVDIA wprowadziła również do wszystkich laptopów z kartami graficznymi z architekturą Pascal (w ramach aktualizacji oprogramowania) technikę WhisperMode, dzięki której laptopy są dużo cichsze podczas grania. Tryb WhisperMode inteligentnie dostosowuje liczbę wyświetlanych klatek na sekundę, a jednocześnie konfiguruje ustawienia graficzne tak, aby zapewnić optymalne wykorzystanie energii. W ten sposób zmniejszono poziom emitowanego hałasu.

Laptopy dla graczy Max-Q, wyposażone w karty graficzne GeForce GTX 1080, 1070 i 1060, posiadają aktualnie w swojej ofercie najważniejsi światowi producenci sprzętu komputerowego. Oto specyfikacja konkretnych modeli:

preview

Ilustracja główna: NVIDIA

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?