PlayStation 5 zadebiutuje już w 2019 roku?

Już od jakiegoś czasu analitycy rynkowi spekulują o potencjalnej dacie pojawienia się konsoli nowej generacji od Sony. Dobrze znana, francuska firma Ubisoft dołączyła do zakładów, twierdząc iż PS5 pojawi się najpewniej w 2019 roku. Skąd studio wyciąga takie wnioski?

Wczoraj odbyła się konferencja, na której francuska firma zaprezentowała wyniki za poprzedni kwartał fiskalny. Oprócz tego, inwestorzy mogli zadawać pytania szefom Ubisoftu. Jedno z nich dotyczyło następcy PlayStation 4. Francuzi spodziewają się, iż premiera PlayStation 5 nastąpi w ciągu najbliższych dwóch lat, prawdopodobnie na przełomie 2019 oraz 2020 roku. Taki stan rzeczy ma dyktować przedłużenie życia obecnej generacji w postaci PS4 Pro oraz Xbox’a One X.

https://www.youtube.com/watch?v=a_FjhwD_tHQ

Zobacz również: Xbox One X debiutuje na rynku!

Samo Sony chyba nie powinno się śpieszyć z wydawaniem nowej konsoli; obecna generacja tak naprawdę dopiero się rozkręciła i zaczyna dostarczać naprawdę solidne, wyjątkowe tytuły. Część z nich wciąż jest we wczesnej fazie – mowa tu między innymi o The Last Of Us II, które na rynku ma się ukazać w 2019 roku.

Źródło:tweaktown.com / Ilustracja wprowadzenia: Julian Chokkattu, Digital Trends

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?