Total War: Rome II – Zapowiedziano duży dodatek!

Najwyższa pora przystopować trochę z uniwersum fantasy, do którego przyzwyczaiła nas seria Total War ostatnim czasy i wrócić do rzeczywistości. Creative Assembly po ponad czterech latach wraca do jednej ze swoich produkcji noszącej podtytuł Rome II i zapowiada duże rozszerzenie dla tej produkcji!

Trzeba przyznać, że to dość niespodziewany manewr ze strony producenta. Nikt nie spodziewał się raczej, że deweloper zapowie DLC do produkcji, która miała swoją premierę w 2013 roku! Od tamtego czasu na rynek trafiły 3 kolejne dzieła z serii Total War takie jak: Attila, Warhammer i Warhammer II. Powrót akurat do tej konkretnej wersji może być spowodowany wciąż dużym zainteresowaniem graczy Romem II. Nowy dodatek ma nosić nazwę Empire Divided i przeniesie nas do trzeciego wieku naszej ery, podczas którego Imperium Rzymskie było trawione przez różne konflikty wewnętrzne oraz zewnętrzne. Za pośrednictwem rozszerzenia do gry ma trafić 10 nowych frakcji, wątek fabularny, a także tzw. ficzery w postaci kultów, barbarzyńców i plag.

total war rome 2 divided

Zobacz również: Call of Duty: WWII – Activision świętuje ogromny sukces w sprzedaży!

Creative Assembly dodatkowo zapowiada darmową aktualizację, która ma poprawić systemy polityki wewnętrznej i dyplomacji. Dodatek wraz z ową aktualizacją swoją premierę będzie mieć już 30 listopada!

Czy manewr ten zapowiada powrót Total Wara do historycznych wydarzeń? Wciąż nie została jeszcze zapowiedziana kontynuacja serii, choć zainteresowanie dewelopera Romem II może wskazywać na to, że znów będzie on celował bardziej w naszą rzeczywistość niźli w fantasy. Miło byłoby zobaczyć długo wyczekiwanego Medivala III, za którego mocno trzymam kciuki.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?