Advertisement
Advertisement

Steam ogłasza najpopularniejsze gry 2017 roku!

Steam podał listy najpopularniejszych gier w 2017 roku, oparte w większości na zyskach brutto, jakie na sprzedaży ich egzemplarzy uzyskała platforma. Lista jest podzielona na 5 kategorii: Najlepiej się sprzedające gry ogółem, bestsellery wydane w tym roku, gry, które opuściły Early Access w 2017 roku, najlepiej się sprzedające gry VR oraz najczęściej grane – gry, które w mijającym roku przyciagnęły najwięcej użytkowników w tym samym czasie.

Wśród bestsellerów dominują tytuły starsze, które zdążyły przekonać do siebie graczy przed początkiem 2017 roku, dzięki czemu ich sprzedaż mogła być na dobrym poziomie od samego początku roku. Platynę zdobyły w tej kategorii takie gry jak Wiedźmin 3, GTA V, Rainbow Six Siege. Złotem mogą się pochwalić na przykład: Cywilizacja VI, Total War: Warhammer czy Stellaris. Srebro zdobyły na przykład X-COM 2 czy Cities: Skylines ale nie zabrakło tu też tegorocznego hitu jakim jest Total War: Warhammer 2. Spośród wielu gier, które zyskały brąz można znaleźć zarówno dawniejsze gry takie jak Cywilizacja V, Crusader Kings 2, Hearts of Iron IV, Age of Empires II HD Edition czy Skyrim, jak i tegoroczne tytuły takie jak Wolfenstein II, Prey albo South Park: Fractured But Whole.

W kategorii gier, które w tym roku opuściły wczesny dostęp nagrodzone zostały między innymi Torment: Tides of Numenera, Ultimate Epic Battle Simulator czy Playerunknown’s Battlegrounds (platyna), LEGO Worlds, Battle Brothers czy Forest Village (złoto) oraz Overgrowth, Oriental Empires czy block’hood (srebro).

W kategorii gier na VR mamy takie nagrodzone tytuły jak Fallout 4 VR czy Superhot VR (platyna), Batman Arkham VR (złoto), Eagle Flight (srebro) czy Overkill VR (brąz)

Lista gier wydanych w tym roku jest podzielona na poszczególne miesiące i można tam znaleźć wszystkie gorętsze tytuły 2017 roku.

Z kolei lista gier, które przyciągnęły najwięcej graczy w ubiegłym roku jest stosunkowo najmniej nowatorska: Niesłabnącą popularnością cieszą się CS:GO, DotA 2 czy GTA V (ponad 100 000 graczy naraz), mocną pozycje zachowuje Cywilizacja V (ponad 50 000), dobrze się też mają Wiedźmin III, Total War: Warhammer, Fallout: Shelter, Skyrim czy gry Paradoxu takie jak Europa Universalis IV czy Stellaris (ponad 25 tysięcy). Listę zamykają różnorodne tytuły, któe były w stanie przyciągnąć ponad 15 000 graczy naraz – wielkie tegoroczne hity jak South Park: Fractured but Whole, Wolfenstein II, strategie takie jak Hearts of Iron IV czy Age of Empires II HD Edition czy też ciągle popularne starsze hity jak Borderlands 2 czy Skyrim.

Całą zawartość wspomnianych list możecie zobaczyć TUTAJ.

Zobacz również: Hakerzy złamali zabezpieczenia konsoli Nintendo Switch

Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Steam ogłosił listy bestsellerów zakończyła się druga edycja Nagród Steama, w której to użytkownicy mogli najpierw wytypować gry w różnych kategoriach a potem wybrać, które spośród nominowanych tytułów uzyskają to wyróżnienie.

Tym razem kategorii było trzynaście. Oto one i gry, które uzyskały tegoroczne nagrody:

Choices Matter (gry, w których wybory podejmowane przez graczy miały największy wpływ na fabułę) – Wiedźmin III: Dziki Gon

Mom’s Spaghetti (tytuły, które wywołują wręcz fizyczną reakcję w odbiorcach) – Playerunknown’s Battlegrounds

Labor of Love (tytuł, który był najlepiej rozwijany przez twórców po premierze) – Warframe: Plains of Eidolon

Suspension of Disbelieve (najbardziej szalone gry, które jednak potrafią skłonić graczy, by na chwilę zawiesili swoją niewiarę i po prostu dali się ponieść) – Rocket League

The World Is Grim Enough Let’s Just All Get Along (najlepsza gra bez walki) – Stardew Valley

No Apologies (gra, która jest najbardziej lubiana, mimo swoich wad) – Wiedźmin. Edycja rozszerzona. Wersja reżyserska.

Defies Description (tytuł, którego po prostu nie da się opisać) – Garry’s Mod

Cry Havoc And Let Slip The Dogs Of War (gra umożliwiająca dokonanie największych zniszczeń) – Just Cause 3

Haunts My Dreams (gra, o której nie można zapomnieć nawet kiedy się w nią nie gra) – Counter-Strike: Global Offensive

Soul Of Vitruvius (najpiękniejsza postać w grze) – Rise of the Tomb Raider™

Whoooaaaaaaa, Dude! 2.0 (gra po prostu najlepsza) – The Evil Within 2

Best Soundtrack (nagroda za najlepszą ścieżkę dźwiękową) – Cuphead

oraz Even Better Than I Expected (nagroda dla tytułu, który mimo iż był bardzo oczekiwany i tak zdołał przebić oczekiwania graczy) – Cuphead

Więcej o tegorocznych nagrodach Steama możecie się dowiedzieć TUTAJ. Możecie też zajrzeć do naszego zeszłorocznego newsa, by porównać wyniki tegorocznego plebiscytu z jego pierwszą edycją.

Źródło: Steampowered.com/ Ilustracja wprowadzenia: Steampowered.com.

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?