Warcraft III – Nadchodzi nowa aktualizacja!

Blizzard coraz więcej uwagi kieruje na wypuszczonego ponad 10 lat temu Warcrafta III. Jakiś czas temu pojawiła się duża aktualizacja poprawiająca balans w grze, a także usprawniająca grafikę i kompatybilność z najnowszymi systemami operacyjnymi. Nie jest to jednak wszystko, co amerykańskiego studio szykuje dla swojej leciwej już, lecz wciąż grywalnej i popularnej gry.

Patch opatrzony został numerem 1.29 i ma pojawić się na naszych PC-tach już niebawem. Nowa aktualizacja wprowadza dużo ciekawych zmian dla Warcrafta III. Pierwszą, o której warto wspomnieć, jest wsparcie dla monitorów ultrapanoramicznych. Już niebawem doświadczymy klasyki gatunku w najwyższych dostępnych obecnie na rynku rozdzielczościach. Patch skupia się głównie na rozgrywce multiplayer. Zostają wprowadzone niewielkie zmienny w statystykach bohaterów, aby usprawnić balans rozgrywki. Największe zmiany dotkną lobby, które od teraz będzie mogło pomieścić aż do 24 graczy! Wprowadzone dodatkowo zostaną nowe, eksperymentalne tryby, w które będzie można zagrać w rozgrywkach niestandardowych.

wc screen

Zobacz również:  Fable Fortune ląduje na Xboxa i komputery osobiste

Czyżby Blizzard szykował podwaliny pod nową odsłonę Warcrafta? Od jakiegoś czasu w sieci krążą pogłoski, jakoby studio pracowało nad remasterem kultowej produkcji. Wprowadzanie tak znaczących zmian w pierwotnej odsłonie kultowego RTSa może służyć jako pole testowe dla Blizzarda, gdyż dobry balans rozgrywki uzyskuje się po odpowiednio długim testowaniu.

Osobiście mam nadzieje, że nie skończy się to jedynie na remasterze, ale także na długo wyczekiwanej czwartej odsłonie! Nie jeden gracz obecnie marzy o kontynuacji kultowej serii RTSów, choć nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie będzie ona nam dana. Jedno jest pewne: najbliższy rok może być przełomowym rokiem dla Warcrafta i choć wątpię, żeby czwarta część uraczyła nas jeszcze w 2018, to szczerze zaczynam wierzyć, że zostanie ona zapowiedziana.

Źródło: us.battle.net/forums / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?