Nie doczekamy się remastera Tomb Raider

Studio Realtech VR zrezygnowało z ambitnego planu kompletnego remasteringu Tomb Raider. Czy to ostateczna decyzja? Nie sposób tego jednoznacznie ocenić na podstawie tweetów dewelopera. Tym bardziej, że tweet odnoszący się bezpośrednio do tego faktu został… usunięty. Jakiś czas później Realtech dodał kolejnego, nawiązującego do popełnionych błędów oraz mówiący o priorytetach, na których obecnie studio się skupi.

Zobacz również: Ubisoft z nowymi oddziałami w Indiach i na Ukrainie

Nieznane są szczegóły mówiące nam więcej o tle zdarzeń, które skłoniły twórców do wyrzucenia pomysłu remasteringu do śmietnika. Możemy jednak śmiało przypuszczać, że w Realtech VR coś ewidentnie nie pykło. Najpierw utrzymywali, że prace nad remasterem zostały rozpoczęte, ale nie są upoważnieni powiedzieć o tym więcej. Tygodnie mijały, aż tu niespodziewanie projekt trafił do kosza. Nieładnie, Realtech, nieładnie… Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, albowiem Square Enix planuje we wrześniu przedstawić nam Shadow of the Tomb Raider. Ponadto remastery pierwszej i drugiej części powinny być jeszcze dostępne na urządzenia mobilne.

Źródło: dualshockers.com; Ilustracja: materiały promocyjne

Redaktor

Mały, szary człowiek. Tak podsumowałby go pewnie Adam Ostrowski. Albo też "bardzo dziwny, zaczarowany chłopiec" jak zrobiłby to Nat King Cole. Niepoprawny politycznie obserwator współczesności - świata, kina, książek i gier wideo.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?