Advertisement

Semiaccuarate ujawnia szczegóły specyfikacji Playstation 5!

Coraz częściej w sieci natrafiamy na tematy związane z kolejną generacją konsol. Wszystko rozpoczęła premiera Xboxa ONE X, który dla wielu graczy sam w sobie jest już przedstawicielem kolejnej epoki. Od tamtego czasu snują się różne gdybania, głównie dotyczące odpowiedzi japońskiego rywala Microsoftu na rynku konsolowym. Sony do tej pory zachowywało kamienną twarz, nie wdając się w dyskusje na temat ich przyszłego sprzętu. Jednak milczenie w kwestii Playstation 5 dobiegło nareszcie końca, lecz nie za sprawą producenta z Kraju Kwitnącej Wiśni, a redakcji Semiaccuarate, która udostępnia dokładną specyfikację przyszłej konsoli Sony!

Zacznijmy może od tego, czemu mamy wierzyć temu portalowi? Z prostej przyczyny: Semiaccuarate dotychczas informowało z dużym wyprzedzeniem o technicznych aspektach takich konsol jak: Playstation 4, Xbox ONE, czy Nintendo Switch. Ciężko zatem znaleźć bardziej wiarygodne źródło w kwestii nowinek ze świata konsol.

Playstation sc

Tak więc przejdźmy do konkretów! Co będzie zawierać w sobie Playstation 5? Podstawą przyszłej maszyny Japończyków będzie 8-rdzeniowy procesor AMD Zen oraz karta graficzna AMD Navi (następca modeli VEGA). Oba podzespoły mają być przygotowany w wyjątkowy sposób tak, aby idealnie współgrać z innymi elementami konsoli. Najnowsza odsłona Playstation jest tworzona od podstaw dla rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości, także już niedługo możemy spodziewać się rozwoju gier VR, które, trzeba przyznać szczerze, złapały lekkiej zadyszki i straciły na popularności bardzo szybko. Niestety na tym kończą się informacje od Semiaccuarate, jednak zapewne już niedługo poznamy więcej szczegółów.

Zobacz również: InnerFriend – Zapowiedź nowego horroru psychologicznego!

Wszystko wskazuje na to, że producenci gier komputerowych już otrzymali specjalne egzemplarze Playstation 5, tak aby móc testować swoje produkcje na nowej generacji. Dodatkowo Semiaccuarate twierdzi, jakoby premiera nowej maszyny Japończyków jeszcze w 2018 roku jest bardzo prawdopodobna, gdyż Sony poczyniło już sporo kroków względem przyszłych twórców gier na ich konsole.

Tak więc można już powoli przygotowywać się na oficjalne zapowiedzi i pierwsze prezentacje Playstation 5. Czy rynek gier komputerowych jest już gotowy piątą odsłonę konsoli Sony? Ciężko to stwierdzić, gdyż aktualna wersja jest naprawdę świetnie wykonana i wciąż spełnia aktualne wymogi graczy, jednak pogoń za rozwojem technologicznym sprawia, że wielu ogrywaczy konsol ma już chrapkę na zupełnie coś nowego.

Źródło: semiaccuarate.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?