Total War Saga: Thrones of Britannia – Producent omawia zmiany w systemie walki!

Total War to seria, która ostatnimi czasy trochę pobłądziła. Dotychczas odwoływała się ona do pewnych burzliwych okresów historycznych, jednak jej ostatnie odsłony zupełnie odbiegły od tego trendu i przedstawiły nam świat kultowego Warhammera. Tytuły osadzone w uniwersum fantasy są naprawdę bardzo dobrymi grami, lecz sam zabieg odejścia od dziejów świata realnego spowodował falę krytyki ze strony najbardziej doświadczonych fanów. Tak więc Creative Assembly postanowiło sprostać wymogom graczy w kwestii powrotu do zdarzeń znanych nam z historii i zapowiedziało serię krótkich wydań Total War, nazwanych: Total War Saga.

Pierwszą grą w tej nowej serii będzie Thrones of Britannia. Fabuła produkcji jest osadzona na Wyspach Brytyjskich we wczesnym średniowieczu, kiedy to w Europie buszowali Wikingowie. Gracz za sprawą kampanii będzie mógł przeżyć trudy zmagań Brytów z przybyszami ze Skandynawii.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=193&v=5Dilj4lssok

Zobacz również: Ceny kart graficznych w końcu spadają

Creative Assembly pragnie, aby nowa seria cechowała się dobrym odwzorowaniem czasów, do których nawiązują poszczególne jej odsłony, dlatego też Thrones of Britannia będzie mieć zaimplementowany nowy system walki. System ten będzie w dużej mierze opierał się o tarcze, które w tamtych czasach odgrywały często kluczowe role. Piechota będzie poruszać się w ciasnych formacjach, tworząc ścianę tarcz. Gracz będzie musiał skupić się na tym, aby nie dać się oskrzydlić, przez co trzeba będzie dostosować swoją strategię do rozgrywki.

Źródło: kanał YouTube: Total War / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?