World of Warcraft na konsole? Blizzard stanowczo zaprzecza!

Zapewne jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że gry typu MMORPG czy też MOBA będą kiedykolwiek grywalne na konsolach. Czas pokazał, iż i te gatunki mają swoje miejsce nie tylko na PC-tach. W związku z tym oczy części graczy od jakiegoś czasu skierowały się w stronę Blizzarda, który wedle niektórych plotek miał pracować nad konsolową wersją World of Warcraft.

Czcze pogłoski krążyły po sieci, jednak nadszedł oto ich kres. Oficjalnie amerykański producent zaprzecza temu, że pracuje nad WoWem na pada, a nawet idzie o krok dalej i stwierdza, że taki stan rzeczy nie jest nawet planowany na daleką przyszłość. Blizzard argumentuje swoje podejście tym, iż znane na całym świecie MMORPG od zawsze było tworzone tylko i wyłącznie na komputery osobiste. Wszelkie mechaniki, sposób rozgrywki i cała podstawa gry jest zaplanowana jedynie na PC-ty. Przekonwertowanie tak dużego tytułu, jakim jest World of Warcraft na konsole byłoby bardzo żmudnym i długim procesem, który wedle Blizzarda jest zwyczajnie niepotrzebny. Deweloper już dawno obrał odpowiednią drogę rozwoju dla świata Azeroth i nie zamierza z niej zbaczać.

https://www.youtube.com/watch?v=jSJr3dXZfcg

Zobacz również: Total War Saga: Thrones of Britannia – Producent omawia zmiany w systemie walki!

Zdecydowanie stanowisko Blizzarda w tej sprawie jest trafne. Tak jak sami twórcy gry stwierdzili – konsole nie są w żaden sposób potrzebne World of Warcraft. Utrzymanie tego zacnego tytułu już na jednej platformie jest bardzo wymagające, a co dopiero, gdyby poszerzyć jego dostępność o konsole. Jednak skoro nie WoW, to może coś innego? Nie wiadomo jeszcze wciąż co z plotkami o rzekomym Diablo III na Switcha. Może konsola z dalekiego wschodu wzbogaci swoją bibliotekę o dogorywający kultowy tytuł.

Źródło: dualshockers.com / Ilutracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?