• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Coraz bliżej do premiery pierwszego tytułu z nowego cyklu od Creative AssemblyTotal War Saga: Thrones of Britannia. Ostatnio deweloperzy wypowiadali się dość szeroko na temat systemu walki i tego, jak starali się oni dopasować styl bitwy do znanych nam realiów historycznych. Tym razem producenci pochylają się nad drugim bardzo ważnym aspektem gry, czyli polityce. Total War nie stoi tylko i wyłącznie ogromnymi bitwami, ale również rozwiniętym systemem polityki, bez którego żadna z odsłon serii nie mogła by się obejść.

W przypadku Thrones of Britannia, Creative Assembly postarało się rozwinąć system polityki. Dotychczas gracz miał do wyboru bardzo konkretne i jasne opcje: zawieranie sojuszy, wypowiadanie wojny, umowy handlowe itd. Brak było w systemie jakichkolwiek intryg i działań zakulisowych, nie licząc działań stronników. Producent twierdzi jakoby aspekt polityczny w najnowszym Total War został bardzo dopieszczony i urozmaicony. Oprócz oczywistych usprawnień w sztucznej inteligencji naszych przeciwników, został dodany cały szereg nowych opcji związanych z, nazwijmy to kolokwialnie, brudnymi zagrywkami. Od teraz gracz będzie miał do dyspozycji cała paletę nieczystych sposobów na przekonanie oponenta do negocjacji, czy też zmuszenia go do poddania się. Dostępne będą płatne morderstwa, aranżowane małżeństwa i wiele innych ciekawych aspektów.

Zobacz równeż: 2K pracuje nad kolejnym BioShockiem? Pojawiły się pierwsze wskazówki!

Świetny ruch ze strony Creative Assembly. Trzeba przyznać, że tego typu opcji w polityce Total War zdecydowanie brakowało. Cieszy też fakt, że pomimo tego, iż producent zapowiadał jakoby Thrones of Britannia i kolejne części Total War Saga miały być bardzo niewielkimi tytułami, to przykłada im dużo uwagi i chce, żeby każdy z nich oferował graczom coś nowego. Być może ujrzymy wszystkie nowe systemy w kolejnej pełnometrażowej odsłonie kultowej serii gier strategicznych.

Źródło: Oficjalny kanał YouTube Total War/ Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Rafał Pilch

Rafał Pilch

Dziennikarz

O mnie:

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.