• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Zapowiedziana na marzec 2018 rok gra od bydgoskiego studia Madmind została niestety znacząco opóźniona. Mowa tu oczywiście o dobrze zapowiadającym się horrorze — Agony. Twórcy od samego początku chełpili się tym, iż ich produkcja będzie wywracać żołądki graczom na lewą stronę. Okazało się, że ich słowa nie były bezpodstawne, gdyż Sony i Microsoft uznało tytuł za zbyt brutalny, aby wypuścić go na Playstation 4 i Xbox ONE.

W związku z tym Madmind, aby móc wypuścić swoją produkcję na konsole, będzie musiało zastosować autocenzurę. Wpłynie to dość znacząco na odbiór gry i może lekko okaleczyć cały tytuł. Twórcy jednak uspakajają, że zmiany wprowadzone w ramach cenzury będą niewielkie. Nie zostanie usunięta żadna scena, czy też nie zostanie wycięty żaden fragment z historii przedstawionej nam przez Agony, a jedynie zmieniona zostanie praca kamery. Madmind zapewnia, że pomimo tych lekkich zmian, Agony wciąż będzie miało sporo scen, które będą przyprawiać graczy o mdłości.

Zobacz również: Pierwsze wyniki sprzedaży A Way Out

Gracze PC będą mieli okazję zagrać w nieocenzurowaną wersję polskiego horroru. Producent planuje stworzyć specjalny patch, który zostanie wypuszczony niedługo po premierze. Wprowadzi on możliwość opcjonalnego przywrócenia produkcji do jej wyglądu jeszcze sprzed cenzury. Niestety tego typu łatka w przypadku konsol jest niemożliwa technologicznie niemożliwa, a przede wszystkim nielegalna, więc konsolwocy będą musieli zadowolić się ocenzurowaną wersją.

Madmind będzie teraz balansować po bardzo cienkiej granicy, gdyż zmiany muszą być na tyle nieduże, żeby zadowolić graczy, ale z drugiej strony muszą spełnić wymogi Sony i Microsoftu. Całe szczęście, że chociaż za pośrednictwem platformy PC będzie dane zobaczyć nam wersję taką, jaką chcieli nam przekazać producenci.

Źródło: pcgamesn.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Rafał Pilch

Rafał Pilch

Dziennikarz

O mnie:

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.