S.T.A.L.K.E.R 2 zapowiedziany!

Dziewięć lat fani musieli czekać na tą wiadomość. Ale jest, w końcu się doczekaliśmy. Ukraińskie studio GSC Game World odpowiedzialne za stworzenie serii odpaliło w nocy bombę zapowiadając długo wyczekiwanego przez graczy S.T.A.L.K.E.R 2. Niestety wszystko wskazuje że na premierę gry będziemy musieli jeszcze długo poczekać, bo wstępnie data debiutu gry została zapowiedziana na 2021 rok.


Zobacz również: Rage 2 – zwiastun z rozgrywki!

Wiadomość tą potwierdził także Sergey Grigorovich (założyciel studia GSC Game World) na swoim profilu Facebookowym. Sprawa wydaje się więc być poważna. Świadczyć o tym może także uruchomienie oficjalnej strony gry, na której nie ma jeszcze żadnych konkretnych materiałów.

Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem wiadomość ta będzie miała szczęśliwy finał i doczekamy się premiery gry. Chyba nikt nie chce, aby powtórzyła się sytuacja z 2010 roku, gdy już raz studio zapowiadało prace nad dwójką, które po kilku miesiącach zostały zawieszone. Gdyby sytuacja ta miała się powtórzyć, byłaby wielka szkoda, bo jak widać zapotrzebowanie na takie gry jest olbrzymie. Świadczyć o tym mogą choćby fanowskie produkcje (takie jak S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha) które całkiem zgrabnie wypełniały dotychczasowe braki kolejnych odsłon popularnej serii.

Źródło: Twitter (@GSC_GW) / Ilustracja wprowadzenia: Stalker2.com

Dziennikarz

Na pełny etat bronię Galaktyki strzelając z blastera, latając X-Wingiem i wymachując mieczem świetlnym.
Później pozwalam odpocząć nadgarstkom od pada relaksując się przy lekturze ulubionych komiksów i oglądaniu filmów.
A o moje zdrowie i kondycję dbają troskliwe Pokemony, które codziennie wyciągają mnie z domu na długie spacery.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?