Call of Duty zaszturmuje urządzenia mobilne!

Call of Duty to seria, która ostatnimi czasy ma się jednocześnie świetnie i tragicznie. Tragicznie z powodu dość chłodnego odbioru graczy coraz to kolejnych odsłon sagi, a świetnie, gdyż mimo wszystko wyniki sprzedaży i grywalność stoi na światowym wręcz poziomie. Od już długiego czasu, jak na świat gier wideo, kultowa strzelanka panuje na przeróżnych platformach gamingowych. Nadeszła więc najwyższa pora, aby Call of Duty spróbowało swoich sił w kieszonkowej wersji!

Przez rynek gier ostatnio przechodzi niewielka fama adaptacji produkcji na urządzenia mobilne. Mamy już Frotnite i PUBGa na nasze tablety i smatfony, więc czemu Call of Duty ma być gorsze? Tak zapewne pomyślało Activision i śmiało informuje o trwających pracach nad mobilną wersją ich słynnego FPSa. Oczywiście sama firma ma zerowe doświadczenie w tworzeniu produkcji na Androidy i iOS. W tymże zadaniu pomoże im nie kto inny jak sam King.com — Twórca jednego z gigantów świata urządzeń mobilnych: Candy Crush.

call of duty sc

Zobacz również: Specjalne wydarzenie w Overwatch na drugą rocznicę premiery

Zarząd King.com śmiało wypowiada się o tym, że ich współpraca z Activision zaowocuje świetną grą mobilną. Głównym celem, jaki stawiają sobie twórcy, jest przeniesienie wszystkich doznań z rozgrywki na platformach stacjonarnych na nasze telefony i tablety. Nowa produkcja ma być bardzo wciągająca, posiadać świetny gameplay i bardzo rozwinięty aspekt sieciowy.

Pomysł, trzeba przyznać, ciekawy. Uczestnictwo w produkcji tak doświadczonego dewelopera mobilnych aplikacji może rzeczywiście przynieść bardzo ciekawą produkcję. Na konkrety zapewne jeszcze trochę poczekamy, nie mniej jednak warto śledzić postępy prac Activision w świecie Androida i iOS.

Źródło: gamespot.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?