Star Trek Adventures – pierwsza trekowa gra RPG od ponad dekady!

Firma Modpihius Entertainment ogłosiła, że tworzy pierwszą tradycyjną grę Role-Playing w uniwersum Star Trek od wielu lat, zatytułowaną Star Trek Adventures. Mają oni duże osiągnięcia w tej dziedzinie – mają oni na koncie m.in: Achtung! Cthulhu, Mutant Chronicles, Conan i Infinity. System używać będzie mechaniki 2d20, zaprojektowanej przez Jaya Little (Star Wars: Edge of the Empire, X-Wing).

star trek adventures statek

Zobacz również: SDCC: Call of Duty: Infinite Warfare – Kit Harington o dołączeniu do obsady gry; baza domowa gracza!

Możliwe będzie przeżywanie przygód w okresach praktycznie wszystkich seriali Star Trek, poczynając od The Original Series, przez Next Generation, Deep Space Nine, Voyagera a na Enterprise kończąc. Nie uwzględniona będzie jednak Kelvin Timeline, która jest obecna w filmach pełnometrażowych Star Trek (2009), Star Trek: W Ciemność i emitowanym od dziś w kinach Star Trek: W nieznane. Podręcznik podstawowy będzie skupiał się na przygodach podczas pracy w Gwiezdnej Flocie. Do grania np. na klingońskim statku służyć będą wydawane po premierze core rulebooka dodatki.

star trek adventures figurki

Gracze obecni na GenConie w USA mogą wziąć udział w testach na żywo. Gracze z Europy mogą zapisywać się na stronie producenta na testy na Essen-Spiel w Niemczech w październiku i na Dragonmeet w Wielkiej Brytanii w grudniu.

Źródło: ComicBook.com / ilustracja wprowadzenia: Geek and Sundry

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?