Evolve: Stage 2 – złe wieści dla graczy konsolowych!

W lipcu informowaliśmy o tym, jak model przejście na model F2P PC-towej wersji gry Evolve – która zmieniła wtedy nazwę na Evolve: Stage 2 – przyniosła grze ogromny wzrost popularności.

Zobacz również: Evolve: Stage 2 – model F2P bije rekordy popularności!

Już wtedy zauważaliśmy, że ogromna popularność nie musi się przełożyć na sukces finansowy. Najnowsze wiadomości wskazują na to, że produkcja ta napotkała ciężkie czasy. Twórcy – studio Turtle Rock – musieli zrezygnować z rozwijania tego tytułu i prawdopodobnie ich plany dotyczące rozwoju gry nie zostaną zrealizowane. Kontrolę nad projektem przejmuje wydawca – 2K Games.

Evolve Stage 2Oznacza to między innymi, że gra nieprędko doczeka się wersji Free to Play na konsole Playstation 4 oraz XBOX One. Choć studio 2K stwierdza, że „postarają się ocenić czy możliwe jest przeniesienie modelu F2P na konsole w przyszłości”, na razie jednak w planach jest głównie utrzymanie popularności wśród odbiorców PC-towych. Nie wiadomo jeszcze jakie plany dotyczące przyszłości tego tytułu ma wydawca, ale prawdopodobnie nie należy się spodziewać zbyt wiele nowej zawartości w najbliższej przyszłości.

Źródło: Gamesradar.com/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?