the old guard background Advertisement

Tyranny – przedpremierowe zestawienie informacji!

Już 10 listopada wychodzi Tyranny, nowa gra Obsidian Entertainment, twórców takich gier, jak Fallout: New Vegas, Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, South Park: The Stick of Truth oraz Pillars of Eternity.

https://www.youtube.com/watch?v=0LGj3TpEBZ8

Gra jest tradycyjnym RPGiem osadzonym w bardzo mrocznym świecie, opartym na jednym założeniu, widocznym w haśle reklamowym produktu: Czasem zło wygrywa. Tak właśnie było tym razem i gracz jest jednym z oficjeli nowego reżimu, wysłanym do złamania ostatniego prowincji, stawiającej opór wobec nowej władzy.

https://www.youtube.com/watch?v=_hrzHX1O7MA

Zadaniem gracza jest zaprowadzić porządek, takimi metodami, jakie uzna za właściwe. Tytuł więc da wiele możliwości grania złą postacią i będzie stawiał wiele ciekawych dylematów moralnych. Gra jest tworzona z nastawieniem na duże replayability, więc dokonane wybory mogą całkowicie zmienić zadania jakie staną przed Fatebinderem – jak brzmi oficjalny tytuł postaci, jaką dane nam będzie sterować w Tyranny – i rejony, jakie on odwiedzi.

https://www.youtube.com/watch?v=eqlufiPqgZA

Zamysł gry sprawia, że ma ona szanse być pod wieloma względami oryginalna. Zdecydowanie celem graczy nie jest tym razem zbawianie świata. Pod kątem mechanicznym możemy się spodziewać między innymi systemu rozwoju postaci w zależności od używanych przez nie zdolności – w pewien sposób podobnego zatem do tego znanego z gier The Elder Scrolls od Bethesdy. Gra zdecydowanie najbardziej przypadnie do gustu fanom tradycyjnych gier RPG, takich jak Baldur’s Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights czy wspomniane już Knights of the Old Republic, ale jej koncept jest na tyle oryginalny, że może okazać się też interesujący dla graczy dotychczas niezaznajomionych z tym gatunkiem.

https://www.youtube.com/watch?v=Te_ZLdC_Wmc

Zobacz również: Diablo III – nekromanta powraca w nowym DLC!

Źródło: Youtube.com/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe.

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?