Advertisement

Starcraft II – porcja wieści z BlizzConu 2016

Impreza BlizzCon 2016 już za nami. Czas zatem na małe podsumowanie wieści dotyczących drugiej odsłony jednej z największych największych marek Blizzarda – StarCrafta. Na specjalnym panelu, poświęconym tylko i wyłącznie tej grze, dowiedzieliśmy się co następuje:

  • StarCraft II otrzyma specjalny pakiet o nazwie War Chest. Póki co opisywany jest on jako dostępna do kupna „wirtualna mapa skarbów”, która w miarę postępów w grze zapewnia użytkownikowi nową zawartość – im dłużej grasz w StarCrafta, tym więcej „zarabiasz”. Na niniejszą zawartość składać się będą m.in. ekskluzywne skórki dla konkretnych frakcji (Tal’darimów, Primal Zergów oraz Terrańskich najemników);
  • Do trybu współpracy dołączy nowy dowódca – Alexei Stukov. Pół-Zerg i pół-Terranin nadchodzi i sprowadzi ze sobą czołgi oblężnicze, wyposażone w macki. Jednostki mu podległe również zapożyczają nieco elementów z obu frakcji, co odzwierciedla się w ich wyglądzie oraz umiejętnościach;
  • Do trybu współpracy zostaną także dodane dwie nowe mapy. Pierwsza z nich nosi nazwę „Miner Evacuation”, a naszą misją będzie (jak sama nazwa wskazuje) ewakuacja górników. Druga mapa stanowi pierworys „Left 2 Die”, który został już opublikowany w 2011 roku. Jego nowa inkarnacja została nazwana „Dead of Night”.
  • Dodatek Nova Covert Ops otrzyma ostatni pakiet misji 22 listopada. Wraz z nim ukaże się nowy komiks pt. Nova: The Keep, który będzie miał silny związek fabularny z niniejszym pakietem oraz zostanie osadzony chwilę po wydarzeniach znanych nam z Legacy of the Void;
  • Blizzard nawiązał współpracę z Google, aby móc wykorzystać StarCrafta II jako platformę przeznaczoną do badań nad programowaniem sztucznej inteligencji. Projekt ten został nazwany API i umożliwi on każdemu użytkownikowi „stworzenie oraz trenowanie swej własnej sztucznej inteligencji”.

screenshot18

Zobacz również: Iron Harvest – nowa gra strategiczna z ogromnymi mechami, alternatywną historią i Polską w roli głównej!

Jak zatem widzimy Blizzard mocno wspiera swoją markę. Trudno się jednak dziwić, mając na względzie ogromne dochody jakie ta przynosi ze sceny e-sportowej. StarCraft II został oryginalnie wydany w 2010 roku z podtytułem Wings of Liberty. Wydawca przyjął formułę epizodyczną, zatem pierwszy tytuł oraz dwa kolejne (Heart of the Swarm, Legacy of the Void) stanowią spójną całość.

Źródło: gamespot.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?