Wiedźmin 3: Dziki Gon – jak wiele zarobiła gra w ciągu ostatniego kwartału?

Wiedźmin 3 jest powszechnie uważany za jedną z najlepszych gier RPG wszech czasów i najlepszy tytuł, jaki kiedykolwiek wyszedł spod ręki polskich twórców. Wydany w 2015 roku zdołał zebrać oszałamiającą ilość pozytywnych recenzji i opinii. Jakie są jednak najnowsze wyniki finansowe ostatnich przygód Geralta po tak długim czasie od premiery?

wiesiek 3

W ciągu zaledwie trzech ostatnich miesięcy, Dziki Gon zdołał zarobić prawie 101 mln złotych, czyli zaledwie 12 mln mniej niż w tym samym okrsie w zeszłym roku. CD Projekt zyskał więc około 36.6 mln złotych – około 9% mniej niż w zeszłym roku w odpowiednim kwartale. Taki stan rzeczy może być spowodowany nie tylko olbrzymim zainteresowaniem, jakim cieszą się dodatki fabularne do gry (Serce z kamienia oraz Krew i wino), ale również wydaniem Edycji Gry Roku, która sprzedaje się bardzo dobrze. 

Czy tak dobre wyniki finansowe zachęcą twórców do kontynuowania losów Białego Wilka? Może w przyszłości rzeczywiście ruszą prace nad Wiedźminem 4, jeśli producenci zmienią zdanie…

Zobacz również: Wiedźmin – producenci oraz gracze skrytykowani przez ojca sagi

Źródło: gamespot.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?