the old guard background Advertisement

Alien: Blackout – podczas The Game Awards zostanie zapowiedziana nowa gra z Obcym?

20th Century Fox zarejestrowało znak towarowy Alien: Blackout, ma z niego skorzystać ma gra video. Studio filmowe może zatem szykować się do zapowiedzi, którą poznamy już podczas tegorocznego The Game Awards. Aluzję do marki na Twitterze zamieścił także Hideo Kojima.

Obcy nie miał ostatnio szczególnie dobrego życia – próby filmowego wskrzeszenia zostały raczej chłodno przyjęte przez krytyków, a ostatnią grę z ksenomorfem wydano ponad cztery lata temu. Coś jednak wisi w powietrzu, ponieważ studio 20th Century Fox zarejestrowało właśnie Alien: Blackout. Ma to być znak towarowy przeznaczony do wykorzystania przez grę video. Wiele wskazuje na to, że oficjalną zapowiedź możemy usłyszeć podczas tegorocznego The Game Awards.

O Obcym wspomniał również Hideo Kojima, wrzucając zdjęcia ze swojej niedawnej wizyty w siedzibie studia. Na jednym bezpośrednio wskazuje plakat z pierwszego filmu z serii: Obcy – 8. pasażer „Nostromo”, na drugim natomiast znajduje się tuż obok repliki jaja ksenomorfa. Zdjęcia udostępnił dokładnie dwa dni przed zarejestrowaniem znaku towarowego. Czyżby zatem twórca Metal Gear Solid był zamieszany w nowo powstającą grę o tytule Alien: Blackout?

Zobacz również: Aktualizacja do World War 3 z mnóstwem nowości!

Spekulacje podkręca również grafika zapostowana przez Geoffa Keighleya, organizatora i głównego prowadzącego The Game Awards, która wydaje się nawiązywać do filmów z serii Obcy. Napis głoszący „Worlds Will Change” swoim stylem kojarzy się z firmą Weyland-Yutani Corporation (której slogan brzmiał „Building Better Worlds”). Co więcej Keighley tym samym hasłem odpowiedziano z oficjalnego konta TGA na wcześniej wspomniany post Kojimy. Niemniej grafikę zamieśił jeszcze na początku listopada. Dwa tygodnie później pojawiła się ona w krótkim filmie promującycm The Game Awards. Całkiem możliwe zatem, że była to bardziej zapowiedź samego spotu, całkowicie niezwiązana z grą. Nie neguje to oczywiście pojawienia się samej zapowiedzi podczas gali wręczenia nagród. Keighley tuż przed ogłoszeniem oficjalnych nominacji zapowiadał, że tegoroczna edycja ma być rekordowa pod względem ilości zapowiedzianych tytułów.

Zobacz również: Fallout 76 – kuriozalny bug uczynił jedną z postaci nieśmiertelną

Warto też dodać, że Creative Assembly, podobno nie pracuje nad sequelem Obcy: Izolacja. Może to zatem oznaczać, iż Alien: Blackout raczej nie będzie kontynuacją tej osi czasu. Wydarzenia z gry opowiadały o Amandzie Ripley, która kieruje się do stacji kosmicznej Sevastopol. Napotyka tam na ksenomorfy, stojące za zaginięciem jej matki w pierwszym filmie Obcy z 1979 roku.

Źródło: Bloody Disgusting / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?