Anthology of Fear oficjalnie zapowiedziane na PC i Nintendo Switch

Nowy horror psychologiczny Anthology of Fear zaoferuje trzy niezależne historie umiejscowione w różnych epokach. Tytuł ma cechować się m.in. wielowymiarowym ujęciem strachu, niekonwencjonalnymi rozwiązaniami oraz zróżnicowaną rozgrywką.

Nad stworzeniem Anthology of Fear pracuje niezależne polskie studio RG Crew, a wydany zostanie na PC i Nintendo Switch przez Ultimate Games S.A. Twórcy tego pierwszoosobowego horroru psychologicznego zdecydowali się na świeże podejście do gatunku. Anthology of Fear to bowiem trzy całkiem różne historie, niezwiązane ze sobą fabularnie i wyróżniające się odmiennymi elementami rozgrywki. Rąbka tajemnicy na temat tego czego możemy się spodziewać po nadchodzącym horrorze studia uchylił Hubert Zatorski – reżyser gry.

Każda z trzech historii jest inna – oczywiście różne są też postacie, epoki czasowe, itd. Gracz otrzyma więc niejako trzy mniejsze gry w jednej. Każda z nich zapewni odmienne doświadczenia. Nasza gra będzie różnorodna i niejednoznaczna. W Anthology of Fear bez żadnego problemu odnajdą się m.in. fani serii Silent Hill i Outlast, ale także tytułów w stylu Layers of Fear, Alan Wake czy nawet Hunt: Showdown.

Anthology of Fear obejmie trzy różne historie. Pierwsza z nich została osadzona w XX w. na syberyjskim odludziu, gdzie nie zabraknie walki o przetrwanie i elementów polowania. Kolejna to współczesna historia, w której pierwsze skrzypce grać będą tematy aktu twórczego oraz wyobcowania. Ostatnia historia osadzona jest w bliżej nieokreślonym miejscu i czasie, a motywem przewodnim będą wspomnienia. Studio zapowiada również, że w każdym z epizodów można będzie liczyć na inny styl rozgrywki.

Zobacz również: Rainbow Six: Siege z przeszło 50 milionami graczy

Anthology of Fear zadebiutuje na komputerach osobistych w pierwszej połowie 2020 roku, a wersji na Nintendo Switch możemy spodziewać się kilka miesięcy później. Póki co, możecie obserwować kartę gry na platformie Steam, którą znajdziecie TUTAJ.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?