Assassin’s Creed Odyssey z systemem mistrzowskich umiejętności

Assassin’s Creed Odyssey wyraźnie cierpi na klęskę urodzaju. Nawet po zwiększeniu maksymalnego poziomu z 50. do 70., gracze narzekali, że nie mają na co wydawać punktów umiejętności. W odpowiedzi na to twórcy wprowadzili system mistrzowskich umiejętności.

We wprowadzonym dzisiaj patchu 1.1.1 do Assassin’s Creed Odyssey Ubisoft zaprezentował graczom Mastery Levels. Mistrzowskie umiejętności to specjalne pasywne bonusy, zwiększające m.in. zdrowie, pancerz, czy zadawane obrażenia. Będzie ich w sumie 72, powiązanych w drzewkami rozwoju łowcy, wojownika i asasyna, a każdą będzie można w sumie ulepszyć 20 razy. Rozwijać je możemy, wydając jeden punkt otrzymywany przy zdobyciu nowego poziomu doświadczenia. Wszystkie umiejętności mistrzowskie będziemy mogli zresetować dzięki odpowiedniej kwocie drachm.

Assassin's Creed Odyssey

Fot. Ubisoft

Zobacz również: Czy Obsidian Entertainment zrobi kolejnego Fallouta?

Jednak to nie wszystko, co czeka w nowym patchu. Wprowadzono także dodatkowe punkty szybkiej podróży, które zaprowadzą nas do mistycznych stworzeń. Umożliwiony zostanie również demontaż przedmiotów u kowala. Ponadto zaimplementowano szereg poprawek naprawiających błędy, m.in. wyświetlanie tekstu, czy animacji NPC.

Gracze PC będą musieli ściągnąć 2.3 GB danych. Za to użytkownicy PlayStation 4 otrzymają aktualizację ważącą 2.8 GB. Na Xbox One plik ma wielkość 2.9 GB.

Warto też przypomnieć, że już 4 grudnia premierę będzie miało pierwszy odcinek dużego fabularnego DLC pt. Dziedzictwo Pierwszego Ostrza. Opowie on o Dariusie, który jako pierwszy posiadał ukryte ostrze asasynów.

Źródło: Steam Community / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?