Baldurs Gate 3 od twórców Divinity: Original Sin?!

Czyżby kultowa marka faktycznie ponownie do nas zawitała? Niedawno pojawiły się pogłoski, jakoby Larian Studios – które z sukcesem stworzyło Divinity: Original Sin i jeszcze lepsze Divinity: Original Sin II – zajęło się tworzeniem Baldurs Gate 3. Teraz pojawia się kolejny głos.

Głos, który co prawda nie jest potwierdzeniem słów anonimowego pracownika, ale przynajmniej daje niemal pewność, że prace nad BG3 to żaden mit. Ich autorem jest zaś Brian Fargo, który był zaangażowany w tworzenie m.in. Baldurs Gate:

Zobacz również: Zagrajmy w to jeszcze raz – Divinity: Original Sin – Enhanced Edition

Pojawienie się Baldurs Gate 3 byłoby niesamowitym zwrotem akcji w czasach wielkiego powrotu do izometrycznych gier RPG (Pillars of Eternity, Pathfinder, etc.). Nieważne zatem, kto by się tym zajął, byłoby to pięknym prezentem dla fanów (ewentualnie rozczarowaniem dekady, w razie niepowodzenia).

Źródło: rpgcodex.com; Twitter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?