Belgijskiemu rządowi nie podobają się lootboxy w Fifa 19

Rząd belgijski mocno zainteresował się tematyką umieszczania w grach elementów o podłożu hazardowym. Już parę miesięcy temu, w tym kraju zakazano popularnych w branży lootboxów, grożąc firmą dotkliwymi karami finansowymi w przypadku stosowania takich zabiegów. Tym razem Belgijska Komisja ds. Gier zainteresowała się popularnymi paczkami z kartami w trybie Ultimate Team.

Zobacz również: Premium do gier Battlefield przez tydzień za darmo

Jak podaje portal GamesIndustry.biz, belgijska prokuratura postanowiła wszcząć postępowanie karne w sprawie lootboxów w grze Fifa 18 oraz Fifa 19Efektem takiego działania jest nieusunięcie przez firmę Electronic Arts elementów o podłożu hazardowym z wyżej wymienionych gier. W kwietniu Belgijska Komisja ds. Gier wydała opinię na temat lootboxów w tytułach firm: Activision Blizzard, 2K Games i Valve  grożąc im nałożeniem wysokich kar finansowych. Efektem tych działań było usunięcie skrzynek przez tych wydawców. EA wtedy postanowiło jednak postawić na swoim nieusuwając elementów hazardowych z Fifa 18  tłumacząc, iż losowanie odbywa się zgodnie z prawem.

Zobacz również: Oto pierwsze 20 minut rozgrywki w Assassin’s Creed: Odyssey

Ze względu na taką decyzję elektroników belgijska prokuratura wszczęła  postępowanie karne na wniosek Komisji ds. Gier. Patrząc na dotychczasowe stanowisko EA w tej sprawie, może okazać się, że cała sprawa zakończy się w sądzie. Jeśli wynik starcia będzie niekorzystny dla wydawcy gier z serii Fifa może okazać się, że firma będzie zmuszona do całkowitego przemodelowania znanego od lat tryby Ultimate Team.

Źródło: GamesIndustry.biz / Ilustracja wprowadzenia: Electronic Arts

Miłośnik gier i wszystkiego co związane z tematyką fantasy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

rpsdan2 pisze:

e tam, lootboxy sroxy, jak ktoś np. będzie miał fife 19 za 1 zł z media expertu, to zaoszczędzone 249 zł może wydać na fifa pointsy i kupić kilka paczuszek, na bank trafi mu się coś dobrego 😀 Fakt, że np. odkąd gram w FUTa to nigdy w życiu nie trafiłem np. ikony, ale w Fifie 19 trafiłem Salaha 99, więc wierzę, że to jest fair.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?