Bethesda uderza w Warner Bros. Czy Westworld to kopia?

Bethesda pozywa Warner Bros. o plagiat. Walka jest nie o byle co, chodzi bowiem o Fallouta i Westworld, a konkretniej – Fallout Shelter i grę mobilną Westworld, która rzekomo miałaby być kopią tego pierwszego. Stawką jest pozostawienie produkcji na rynku, dotychczasowe z niej przychody, a co więcej – dobre imię.

Bethesda BezBetaTesta  wyciąga rączki po cudze pieniążki? Ciężko stwierdzić. Rzecz rozchodzi się w zasadzie o bezpośrednich twórców obu produkcji – studio Behaviour Interactive. Miało ono rzekomo pójść na niekoniecznie-dopuszczalne skróty, jeśli chodzi o tworzenie najnowszej gry mobilnej czerpiącej ze świata Westworld, używając kodów z Sheltera. Gry istotnie prezentują się podobnie, ale czy w dzisiejszych czasach to coś uderzającego? Czy Bethesda aby na pewno nie robi burzy w szklance wody? Oceńcie sami.

Tak prezentuje się gra mobilna Westworld (fot. materiały prasowe)

Tak z kolei prezentuje się stary, dobry Fallout Shelter (fot. materiały prasowe)

Zobacz również: Pokemon GO z systemem przyjaciół i wymianami

Jak odkryto, że kody gry są praktycznie przekopiowane żywcem do innej produkcji? Pracownicy Bethesdy, dobrze znając swój produkt, sprawdzili czy błędy z Sheltera przy odpowiednich okolicznościach ukażą się także w Westworld. Ich przypuszczenia okazały się całkowicie trafione. W przypadku zwycięstwa sądowego studia z Maryland największym przegranym będzie kanadyjskie Bevaviour Interactive – studio, które najwyraźniej chciało tak zaoszczędzić czas, że teraz może stracić masę pieniędzy.

Źródło: eurogamer.net/ ilustracja: mat. promocyjne

Redaktor

Mały, szary człowiek. Tak podsumowałby go pewnie Adam Ostrowski. Albo też "bardzo dziwny, zaczarowany chłopiec" jak zrobiłby to Nat King Cole. Niepoprawny politycznie obserwator współczesności - świata, kina, książek i gier wideo.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?