Advertisement
banner

Blizzard pracuje nad kilkoma tytułami z uniwersum Diablo!

Zapewne wielu graczy pogrzebało już dawno Diablo. Uniwersum wręcz wymarło po braku nowej zawartości. Jest to o tyle zdumiewające, iż tytuł sięga miana wręcz kultowego, a ostatnimi czasy wydawało się, że został potraktowany po macoszemu przez Blizzarda. Okazuje się, że całe szczęście tylko i wyłącznie były to pozory.

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki, iż amerykański producent gier komputerowych pracuje nad nową grą z uniwersum Diablo. Teoretyczna produkcja miała być zupełnie odmiennym gatunkiem niż dotychczasowe odsłony kultowej serii. Blizzard potwierdził rzekome plotki, jednak zrobił to w dość skryty sposób. Teraz jednak wychodzi z otwartymi rękoma do wszystkich fanów Diablo i prezentuje coś niesamowitego!

Zobacz również: Blizzard prezentuje kolejny świetny materiał filmowy promujący Battle for Azeroth!

Mowa tu o powyższym materiale filmowym. Główną bohaterką materiału jest Brandy „Nevalistis” Camel, która jest odpowiedzialna za kontakt pomiędzy społecznością, a twórcami. W krótkiej prezentacji następnego sezonu zmagań graczy zapowiedziała, iż Blizzard pracuje nie nad jedną, ale nad kilkoma produkcjami osadzonymi w uniwersum Diablo!

Wszystko to tłumaczyłoby dziwne podejście Blizzarda, do swej diabolicznej produkcji. Gra była notorycznie pomijana na kolejnych ostatnich BlizzConach, przez co uniwersum zaczęło zwyczajnie wymierać. Teraz jednak w świetle informacji o pracy nad kilkoma produkcjami jednocześnie, widać, iż producent był zwyczajnie zajęty nowymi projektami.

Dużo wskazuje na to, że już tegoroczna główna impreza Blizzarda może odbyć się pod znakiem Diablo. Jest to coś, co producent jest zdecydowanie winien fanom. Czas pokaże, czy warto było porzucić Diablo III dla większego rozwoju uniwersum.

Źródło: oficjalny kanał YouTube Diablo / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?