Advertisement

Bug Academy – polska zręcznościówka 2,5D wkrótce na PC i Nintendo Switch

Już 14 stycznia 2020 r. na PC zadebiutuje nowa zręcznościówka 2,5D – Bug Academy. Gra pozwala na szkolenie much, świetlików, komarów i pszczół. Tytuł wyróżnia się m.in. pełną radosnego chaosu rozgrywką oraz uroczą oprawą audiowizualną. W I kwartale 2020 r. Bug Academy zostanie wydane także na Nintendo Switch.

Bug Academy to produkcja polskiego studia Igrek Games. Wydawcami są Gaming Factory S.A. oraz Ultimate Games S.A. Na początku 2019 r. tytuł ten sukcesem zakończył zbiórkę na platformie crowdfundingowej Kickstarter.

Stworzona przez Igrek Games zręcznościówka umożliwia szkolenie różnych owadów, w tym much, świetlików, komarów i pszczół. Jak wskazują twórcy gry, chodzi o różne sytuacje z owadziego życia – np. pilnowanie zwierząt na pastwiskach, pracowanie w kopalniach, gaszenie pożarów, łapanie duchów, malowanie obrazów czy też wystrzeliwanie rakiet.

Bug Academy pozwala na sterowanie owadami, a nawet całymi ich chmarami. Celem jest jak najlepsze lub najszybsze wykonanie zadań. Rozgrywka jest szybka i intensywna. Co ważne, zdecydowana większość elementów wyróżnia się interaktywnością – można je niszczyć, przesuwać czy chwytać. Różnorodne są też same owady, bo każdy gatunek ma specjalne zdolności” – mówi twórca gry, Jacek Perzanowski.

Na graczy czekają łącznie 33 poziomy-lekcje do ukończenia, a każdy z nich oznacza niepowtarzalne zadania. Poszczególne cele sprowadzają się np. do dostarczenia lodówek, wystrzelenia rakiet w kosmos czy złapania duchów.

W Bug Academy gracze znajdą bardzo interaktywny świat, pełną uroku oprawę graficzną oraz autorską i pełną owadzich brzmień ścieżkę dźwiękową. Wszystko to jest przesycone lekkim humorem oraz poczuciem radosnego chaosu, co powinno przypaść do gustu zarówno młodszym, jak i starszym graczom” – dodaje Jacek Perzanowski.

Główne cechy Bug Academy:

  • szkolenie owadów;
  • muchy, świetliki, komary i pszczoły;
  • intensywna i pełna humoru rozgrywka;
  • radosny chaos;
  • 33 zróżnicowane poziomy-lekcje;
  • interaktywny świat;
  • urocza oprawa graficzna;
  • owadzia ścieżka dźwiękowa.

Premierę Bug Academy na platformie Steam zaplanowano na 14 stycznia 2020 r., a jeszcze w I kw. tytuł pojawi się na Nintendo Switch. Wydawcy nie wykluczają, że gra trafi później również na inne konsole.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?