Call of Cthulhu – Pierwszy zwiastun produkcji!

Zapewne większość graczy już zapomniała o Call of Cthullhu. Gra od dłuższego, zdecydowanie za długiego, czasu jest w fazie produkcji, a twórcy wciąż nie potrafią nawet w przybliżeniu przedstawić nam daty premiery. Nie mniej jednak za sprawą pierwszego trailera, pokazanego na targach E3, zapala się niewielkie światełko w tunelu. Może już niedługo dowiemy się czegoś więcej o tejże ciekawej produkcji?

Za produkcję odpowiedzialne jest studio Cyanide, które ma na swoim kącie między innymi dwie części Styxa, czy też taką pozycję jak Space Hulk: Deathwing. Ich nadchodząca produkcja osadzona w mrocznym uniwersum wykreowanym przez H.P. Lovecrafta przenosi graczy do 1942 roku. Opowiada ona historię detektywa – Edwarda Pierce’a, który bada tajemniczą sprawę morderstwa rodziny Hawkinsów na wyspie Darkwater. Zlecenie okazuje się być bardziej skomplikowane niż mogłoby się to komukolwiek spodziewać, gdyż w sprawę zamieszani są tajemniczy kultyści.

Zobacz również: [E3 2018] Microsoft i pięć nowych studiów robiących gry

Wszyscy raczej domyślamy się o jaki kult chodzi, więc nie obejdzie się bez poważnych problemów psychicznych,z którymi będzie musiał zmagać się Edward. Twórcy stawiają duży nacisk na ten aspekt gry, twierdząc, iż starali się przedstawić szaleństwo i omamy w bardzo ciekawy i intrygujący sposób.

Gra będzie oferować graczom około 14-15 h rozrywki. Wszystko oczywiście zależy od tego jak sprawnie ktoś jest w stanie rozwiązywać zagadki detektywistyczne. Produkcja będzie wręcz najeżona przeróżnymi wyborami i decyzjami, które mają diametralnie wpływać na dalsze losy zarówno naszego głównego bohatera, jak i całej historii.

Źródło: kanał YouTube Focus Home Interactive / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?