Call of Duty: Black Ops 4 bez przepustki sezonowej!

Zapowiedź najnowszego Call of Duty już za nami. Wywołała ona skrajne wręcz odczucia i masę oburzenia, jednak oba te fakty są już raczej rutyną jeżeli chodzi o kolejne odsłony kultowej serii FPSów. Activision przedstawiło nam szereg zwiastunów, trailerów i zapowiedzi zawartości jakie będzie oferować graczom Black Ops 4. W tym wszystkim można było dostrzec brak jakiejkolwiek wzmianki o tradycyjnej Przepustce Sezonowej, zarówno w filmach promujących, jak i na wszelkich grafikach.

Jak się okazuje, ów brak nie był niedopatrzeniem, a zaplanowanym i przemyślanym działaniem. Activision otwarcie przyznaje, że wraz z premierą ich najnowszej produkcji pragną oni zupełnie zmienić politykę względem graczy! Deweloper zapowiada definitywny koniec z płatnymi DLC, a co za tym idzie, również i z Przepustkami Sezonowymi. Od teraz do gry będzie dodawana regularna zawartość co jakiś czas. Aktualizacje nie będą zbyt obszerne, jednak, jak zapewnia przynajmniej Activision, często mają pojawiać się na oficjalnych serwerach gry. Producent szczerze wierzy, że jest to zmiana na lepsze i rzeczywiście, w teorii brzmi to wszystko pięknie, ale jak będzie w praktyce?

Zobacz również: Smuga piecze tort na urodziny Overwatch

Nie mniej jednak, producent zostawia sobie małą furtkę informując, iż może pojawić się coś w rodzaju specjalnej Przepustki Sezonowej tylko i wyłącznie do trybu Zombie, choć tutaj jeszcze oficjalnego potwierdzenia nie ma.

Już całkiem sporo produkcji miało oferować graczom ciekawy i regularny content zamiast płatnych DLC, jednak w praktyce udało się to zaledwie nielicznym. Wielkim prekursorem tego typu trendu w świecie gier wideo miał być Battlefront II, a wszyscy wiemy co z tego wyszło. Dlatego właśnie wstrzymałbym wszelkie wodze i poczekał na jakąkolwiek prezentacje przykładowej zawartości popremierowej. Sam pomysł zasługuje na pochwałę i uznanie. Może stać się on przysłowiowym asem w rękawie Activision i lekko udobruchać poddenerwowanych fanów serii.

Źródło: callofduty.com / Ilsutracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?