the old guard background Advertisement

Children of Morta z datą premiery i zwiastunem

Wyczekiwany rogal Children of Morta już we wrześniu stanie się dostępny dla graczy. 11 bit studios najpierw skupi się na wydaniu gry na jednej platformie.

Pixelową produkcję w pierwszej kolejności ograją posiadacze pecetów, którzy będą mogli ją zakupić już 3 września. Na swoją kolej poczekają konsolowcy. Children of Morta pojawi się na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch dopiero 15 października. 11 bit studio pochwaliło się wiadomością na swoim Twitterze.

Nowe dzieło studia Dead Mage to reprezentant klasycznego gatunku roguelike, potocznie zwanego rogalem. Gra pozwoli nam wcielić się w rodzinę Bergsonów, która od pokoleń strzeże tytułowej góry Morta. Kiedy więc tajemnicza siła znajdująca się pod nią zaczyna przemieniać ludzi w krwiożercze istoty, bohaterowie ruszają do akcji. W grze pokierujemy różnymi członkami familii, rozwiniemy ich umiejętności, skompletujemy ekwipunek i ruszymy na podbój proceduralnie generowanych poziomów.

Zobacz również: Death Stranding znika z listy exclusive’ów PS4

Siła Children of Morta ma tkwić nie tylko w rozgrywce. Ważnym aspektem gry będą również dokonywane przez nas wybory. Snuta przez deweloperów opowieść skoncentruje się na emocjach takich jak: miłość, nadzieja, ale też tęsknota, niepewność czy gotowość do poświęcenia.

Polskim wydawcą gry jest 11 bit studio, które znane jest przede wszystkim z tworzenia pozycji o walorach edukacyjnych, poruszających trudne dylematy moralne (This War of Mine i Frostpunk). Children of Morta nabyć będzie można w wersji cyfrowej w cenie 79,90 zł. Specjalną, fizyczną edycję przygotuje również Merge Games, będzie ona dostępna na PC, PS4 i Switch.

Źródło: gematsu.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?