Crusader Kings III – deweloperzy przedstawiają wizję gry

Crusader Kings III rozwinie pomysły znane z Crusader Kings II. Nowe dzieło studia Paradox ma być ewolucją, nie rewolucją.

Firma Paradox Interactive postanowiła podzielić się informacjami dotyczącymi gry strategicznej Crusader Kings III. Deweloperzy zapowiedzieli, że produkcja będzie stanowiła naturalne rozwinięcie serii. W strategii pojawi się na pewno wiele elementów znanych z Crusader Kings II, choć niekoniecznie te znane z późniejszych rozszerzeń. Autorzy chcą się skupić na pogłębianiu mechaniki, niekoniecznie zaś na jej poszerzaniu.

Zobacz również: Death Stranding – zobaczcie unboxing edycji kolekcjonerskiej!

Ogromne znaczenie w CK III będą mieli bohaterowie, z których pomocą historie pisać będą gracze, nie deweloperzy. Postacie odegrają ważne role w większości mechanik rozgrywki. Znaczenie władców przeniesie się także na ich potomstwo, ponieważ budowanie własnej dynastii stanie się jednym z głównych celów. Jej interesy przedkładane będą nawet nad sprawy kraju. Co więcej, produkcja ma być przyjazna graczom i jasno określać wszystko, co użytkownik będzie mógł zrobić. Wkrótce studio Paradox planuje podzielić się kolejnymi informacjami o CK III.

Crusader Kings III ma zadebiutować na komputerach osobistych w 2020 roku.

Źródło: crusaderkings.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?