Cyberpunk 2077 traci dyrektora kreatywnego na rzecz studia Blizzard

Sebastian Stępień – dyrektor kreatywny gry Cyberpunk 2077, przeniósł się w tym miesiącu w CD Projekt RED do Blizzarda.

Jak wynika z zawodowego profilu w serwisie Linkedin, dyrektor kreatywny, pracujący przy Cyberpunk 2077, zamienił w tym miesiącu pochmurną Warszawę na słoneczną Kalifornię. Sebastian Stępień w studiu Blizzard pełni podobną funkcję co w CD Projekt RED, jednak na razie nie jest do końca jasne czym dokładnie będzie się zajmował. Niemniej jego nowy pracodawca niedawno poszukiwał osób do zespołu pracującego nad nową grą w uniwersum Diablo. Niewykluczone zatem, że to właśnie nad tym tytułem Stępień będzie nadzorował. Nie znamy również przyczyn tej decyzji. Wydaje się także, że zmiana ta niezbyt już wypłynie na najnowszy projekt CD Projekt RED. Chociaż nadal nie znamy daty premiery, wydaje się, że prace nad Cyberpunk 2077 są już na dość zaawansowanym poziomie.

Zobacz również: Layers of Fear 2 na pierwszym zwiastunie!

Blizzard

Sebastian Stępień może okazać się twórcą historii, którą poznamy w Diablo 4. Fot. materiały prasowe

Sugerując się jego dotychczasowym doświadczeniem, można wnioskować, że odpowiedzialny będzie za prace nad scenariuszem. Jak dotąd Sebastian Stępień, oprócz spełniania funkcji dyrektora kreatywnego Cyberpunk 2077, kierował również zespołem odpowiedzialnym za historię, którą poznaliśmy w serii Wiedźmin. Z CD Projektem RED był związany od 12 lat, od 2013 roku zajmował stanowisko dyrektora kreatywnego, a od 2016 był szefem działu narracji i scenerii. Warto zaznaczyć również, że zaczynał jako scenarzysta piszący dialogi.

Z całą pewnością na oficjalne ogłoszenie projektu, do którego zaangażowano Polaka, musimy jeszcze trochę poczekać. Prace mogą znajdować się jeszcze na bardzo wczesnym etapie.

Źródło: Linkedin / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?