Dalszy ciąg śmierci Evolve – koniec z dedykowanymi serwerami

Studio 2K w oficjalnym oświadczeniu napisało, że dedykowane serwery do Evolve zostaną wyłączone na początku września. Brzmi to na szczęście groźniej, niż jest faktycznie.

Zaprezentowane w 2015 roku Evolve na etapie pierwszych testów bardzo spodobało się publiczności. Po premierze okazało się, że to skarbonka bez dna. Na tytuł wylewały się wiadra brzydkich słów. Evolve nie pomogło nawet przejście na grę Free-2-play w aktualizacji Stage 2. Na konsolach za grę nadal trzeba płacić, choć właściciele Xboksów i abonamentu Live Gold dostali już edycję Ultimate (z mnóstwem postaci) w ramach Games with Gold.

Teraz czas na kolejne zmiany.

Stage 2 umiera. Jego miejsce zajmuje Legacy Evolve, od jakiegoś czasu dostępne w wersji beta dla użytkowników Steama. Z gry zniknie rankingowy tryb polowania, rankingi i sklep. Złote klucze kupować będzie można do 2 lipca. Zakupy za klucze dostępne będą do 3 września 2018, czyli dnia w którym zamknięte zostaną serwery. Cała zakupiona zawartość nadal będzie dostępna, w tym łowcy, potwory i skórki. Niewydana wirtualna waluta przepadnie.

materiał prasowe, 2K

Zobacz również: Nowy zwiastun Wolfenstein 2: The New Colossus na Switch z masą informacji

Co zostanie w grze? Nadal będzie można grać w tryby wieloosobowe, korzystając z menu Quick Play, Evacuation i Custom Games. Podobnie będzie z grami przeciwko komputerowi. Więc choć całość brzmi groźnie, to realnie wpłynie na niewielką część rozgrywki i jeśli lubiliście wpadać do Evolve, żeby pozałatwiać potworem paru przeciwników, to spokojnie będziecie mogli to robić.

Evolve na Xbox One i PlayStation 4 zostanie po prostu zaktualizowane do wersji Legacy, użytkownicy Steama powinni prześledzić kroki z tego poradnika.

Źródło: 2K blog / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe, 2K

Redaktor działu technologie

Horrory? A co to?

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?