Dead Cells na smartfonach?

Dead Cells to jedna z popularniejszych gier niezależnych ostatnich miesięcy. Według nieoficjalnych informacji w najbliższym czasie gra może trafić na smartfony.

Dzieło studia Motion Twin jest przedstawicielem gatunku roguelike, czyli w skrócie – giniesz, zaczynasz od nowa. Dead Cells zyskał wielu fanów dzięki rozbudowaniu tej formuły oraz niezwykle satysfakcjonującej rozgrywce. Dotąd w grę mogli zagrać posiadacze PC-tów, PS4, Xbox-a One oraz Switcha, gdzie gra cieszyła się szczególną popularnością. Teraz produkcja może pojawić się na smartfonach, co jest bardzo dobrym pomysłem, zważając na szczególną formułę rozgrywki w rogalikach.

Dead Cells

Fot. Screen z gry Dead Cells

Zobacz również: Dead Cells – recenzja śmiertelnie dobrej gry

Informacja o tym, że Dead Cells trafi na nasze smartfony, nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, choć można przypuszczać, że coś jest na rzeczy. Wczoraj bowiem w sklepie Google Play pojawiła się strona gry, gdzie możliwa była wczesna rejestracja. Po kilkudziesięciu minutach strona jednak zniknęła, co związane było prawdopodobne z opublikowaniem jest jeszcze przed wyznaczonym terminem.

Za port gry Motion Twin na Androida (bo tylko tej platformy dotyczy przeciek) ma odpowiadać studio Playdigious. Teraz zostaje jedynie czekać na oficjalne potwierdzenie.

Źródło: androidauthority.com | Ilustracja wprowadzenia: Motion Twin

 

Redaktor współprowadzący działu Gry

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?