Death Stranding znika z listy exclusive’ów PS4

Death Stranding – jedna z najbardziej wyczekiwanych i najważniejszych gier drugiej połowy 2019 roku znika z listy ekskluzywnych gier na Playstation 4, choć jeszcze kilka tygodni temu widniała w zestawieniu. Taki obrót spraw sugeruje, że tytuł Kojimy może zmierzać również na PC.

Od dłuższego czasu niektórzy wierzyli, że Death Stranding ma szanse pojawić się na PC. Chociaż Kojima Productions nie ogłosiła wersji gry innej niż ta, która pojawi się na PS4 to niektóre działania związane z grą po raz kolejny zachęcają fanów do zadawania pytań na temat jej żywotności na innych platformach. Na oficjalnej stronie PlayStation Australia, Death Stranding nie jest już wymieniony jako wyłączność na PS4. Potwierdzono, że gra kiedyś była aktywnie wymieniona na tej stronie, jednak z nieznanych powodów została z niej usunięta. Ponadto oficjalna okładka produkcji (zdjęcie poniżej) nie odnosi się w żaden sposób do wyłączności Sony. Brakuje charakterystycznego napisu Only On PlayStation. Sam Kojima w ostatnim wywiadzie zasugerował nawet, iż tytuł może zostać wydany na PC.

Fot. Materiały prasowe Sony

Jednym z głównych możliwych czynników stojących na przeszkodzie jest umowa z Sony, które zainwestowało w tytuł własne środki. Biorąc pod uwagę, ile wsparcia Kojima Productions otrzymało od Japończyków na przestrzeni lat oraz fakt, że Death Stranding wykorzystuje silnik od Guerrilla Games, trudno jest uwierzyć, że Death na PC Stranding ma rację bytu. Nie jest to jednak niemożliwe, gdyż Kojima Productions to technicznie niezależna firma, która nie jest własnością Sony. W tej chwili wszystko jest dość mgliste.

Fot. Materiały prasowe

Mamy nadzieję, że odpowiedź pojawi się wcześniej niż później, być może już 19 sierpnia na Gamescom. Geoff Keighley poinformował na Twitterze, że Kojima pojawi się targach, by dostarczyć więcej informacji na temat Death Stranding. Premiera na PS4 już 8 listopada 2019.

Źródło: Materiały prasowe/Twitter/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Pasjonat nowych technologii, gadżeciarz, maniak seriali i fan Marvela oraz Star Wars. Bez słuchawek nigdzie się nie ruszam. Cenię dobre RPG-i i gry akcji.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?