Disney chce sprzedać FoxNext – dział tworzący gry

FoxNext może wkrótce zmienić właściciela. Disney nie planuje tworzyć gier, dlatego dział zajmujący się mobilnymi produkcjami stał się zbędny.

FoxNext to stosunkowy świeży, bo raptem dwuletni dział zajmujący się tworzeniem gier mobilnych. Disney zyskał do niego prawa w tym roku, kiedy to firma nabyła wytwórnię 20th Century Fox. Okazuje się jednak, że jej włodarze wcale nie są zainteresowani produkcją gier i chętnie sprzedadzą dewelopera.

Jak donosi serwis Bloomberg decyzję tę podjął CEO The Walt Disney Company – Robert Iger. Biznesmen przyznał, że woli skupić się na odpłatnym udostępnianiu licencji na gry, niż samodzielnym ich tworzeniu.

Zobacz również: Project REsistance – spin-off Resident Evil postawi na kooperację

FoxNext do tej pory zajmowało się produkcją gier mobilnych opartych na filmowych licencjach. W portfolio producenta można znaleźć m.in. przygodówkę The X-Files: Deep State czy taktyczne RPG Marvel Strike Force. Druga z wymienionych pozycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Gracze zbierają w niej znanych bohaterów rodem z komiksów, rozwijają ich umiejętności i posyłają w bój.

Zgodnie z udostępnionymi w marcu danymi, gra wygenerowała dochód sięgający aż 150 milionów dolarów w pierwszym roku od premiery. Wydaje się, że ciężko przejść obok takie zysku obojętnie, ale Robert Iger ma inną wizję rozwoju firmy.

Źródło: bloomberg.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?