Dragon Age otrzymał olbrzymi fanowski patch

Wieści o Dragon Age: Początek, czyli pierwszej części serii to pewnie ostatnie czego byśmy się spodziewali na początku 2019 roku. Tymczasem gra BioWare otrzymała olbrzymi patch stworzony przez fanów.  Załatano w nim 790 błędów produkcji.

Niestrudzenie wypatrując wieści o Dragon Age 4, niemal przegapiliśmy bardzo ciekawą nowinkę dotyczącą pierwszej części serii. Dragon Age: Początek otrzymało ogromny patch, stworzony całkowicie przez fanów. Nad projektem pracowano od ponad roku, oryginalnie pojawił się jeszcze w czerwcu 2017 roku. Łatka, czy raczej sporych rozmiarów łata, dostępna jest na Nexus Mods, jako Qwinn’s Ultimate DAO Fixpack i jest całkowicie darmowa. Po zainstalowaniu naprawia każdy pojedynczy błąd w skryptach, fabule, dialogach zadaniach itp.

Zobacz również: Poznaliśmy zawartość edycji kolekcjonerskiej Dark Souls Trilogy!

Mod ten może zainteresować także sceptyków rozszerzania gier o fanowskie treści. Nie dodaje on bowiem żadnych dodatkowych przedmiotów, nie zmienia także bilansu walk, pozostawiając wszystko tak jak zaprojektowało to studio BioWare. Niemniej, pomimo że głównym zadaniem patcha jest uczynienie gry stabilniejszą, wskrzeszono za jego pomocą także nieco zablokowanej zawartości. Wszystkie elementy, których twórcy nie zdrożyli z różnych, chociaż przede wszystkich czasowych, powodów, zostają dzięki niemu przywrócone. To przede wszystkim dodatkowe opcje związane z towarzyszami, które, wnioskując z opisu, nadają nieco głębi relacjom między nimi a naszą postacią.

Zaciekawieni? Mod znajdziecie, jak już wspominałam, na stronie Nexus Mods, czyli pod tym linkiem. Jest tam również pełna lista poprawek.

Źródło: PCGamer / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?