E-Sport TV rozpoczyna współpracę z TVN

Włodarze kanału E-Sport TV nawiązali współpracę z TVN Media. Umowa ma pomóc e-sportowemu kanałowi telewizyjnemu zacząć generować zyski.

Spółka Astro związała się z TVN Media umową brokerską dla kanału E-Sport TV na okres 3 lat. Do spółki zależnej od TVN Media należą takie kompetencje jak: obsługa sponsorska kanału, a także wypełnienie spotami całego czasu reklamowego. Pierwsze efekty współpracy pojawią się 3 września.

– Powyższe wydarzenie stanowi zwieńczenie prowadzonych dotychczas przez Zarząd działań zmierzających do komercjalizacji kanału E-sport TV – komentuje Astro.

Rewolucja prawdopodobnie została spowodowana tym, iż esportowy kanał przynosił tylko straty. Miejsce w kampaniach promocyjnych znalazł wyłącznie w firmach Hewlett-Packard i Intel. Ekspozycja oferowana dotychczas przez E-Sport TV nie spotkała się z zainteresowaniem ze strony innych mediów. Pierwsze półrocze przyniosło spółce Astro straty na poziomie 175 tysięcy złotych. Pozytywnym akcentem jednak było podpisanie umowy, po której akcje spółki wzrosły o 16 %.

tvnmedia

– Głównym punktem ramówki będą rozgrywki esportowe oraz relacje z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie. Pozostały czas antenowy mają wypełniać programy rozrywkowe, dokumentalne czy talk-show. W ten sposób telewizja chce dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców niż ta, która aktualnie ogląda takie rozgrywki w internecie –Takie zdanie o projekcie wyrazili włodarze kanału.

Dzięki podpisanej umowie znacznie zwiększyły się szanse na zdobycie praw do transmisji z największych turniejów e-sportowych, dzięki czemu regularnie w polskiej telewizji będzie można oglądać zmagania najlepszych graczy komputerowych na całym świecie.

Do E-Sport TV mają dostęp użytkownicy sieci kablowych takich, jak: Multimedia, Vectra, Netia, Inea, TOYA czy Orange.

Źródło: eweszlo.pl | Zdjęcie główne: E-Sport TV

Współpracownik

fan komiksów Marvela, w szczególności zeszytów poświęconych Spider-Manowi.

Więcej informacji o
, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?