Farming Simulator 19 – w 10 dni sprzedano ponad milion egzemplarzy

Twórcy rolniczej serii ze szwajcarskiego studia Giants Software poinformowali, że najnowsza część gry Farming Simulator 19 trafiła już do ponad miliona graczy. Tytuł miał premierę zaledwie 10 dni temu.

Sukces rolniczego symulatora świętowano już trzy dni po premierze, kiedy pojawiła się informacja, że grę na platformie Steam sprzedano w 284 tysięcy kopii. Tydzień później wynik ten przebił ilość miliona egzemplarzy, jak poinformowało Giant Software za pośrednictwem Twittera. W porównaniu do poprzedniej, obecna suma obejmuje zarówno sprzedaż cyfrową, jak i fizyczną, na wszystkie platformy. Farming Simulator 19 to najszybciej sprzedająca się odsłona serii, takim zainteresowaniem nie cieszyła się żadna z poprzednich części.

Zobacz również: Epic Games już w natarciu. Pierwsze migracje ze Steama

Tytuł podbił szczyty list sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, UK, Francji, Niemczech, a także w Polsce. W tygodniu Czarnego Piątku była to najchętniej kupowana gra cyfrowa i pobiła pod tym względem takie hity jak Red Dead Redemption 2 czy FIFA 19. Dla lepszego porównania można także dodać, że wyróżnione, jako Najlepsza Gra podczas The Game Awards God of War sprzedało się 5 milionach kopii w ciągu pierwszego miesiąca.

Farming Simulator 19 miało swoją premierę 20 listopada na PC, Xbox One i PlayStation 4. Gra oferuje dwie duże, otwarte lokacje wypełnione przeróżnymi zadaniami, a także ponad 300 różnych maszyn rolniczych, w tym po raz pierwszy w historii pojazdy firmy John Deere. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, zajrzyjcie także do naszej recenzji.

Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: Screen z gry Farming Simulator 19

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?