Film 303. Bitwa o Anglię w świecie World of Warplanes!

Z okazji 78. rocznicy podniebnej bitwy gracze będą mogli poczuć się jak polscy bohaterowie z Dywizjonu 303. Wargaming, wielokrotnie nagradzany twórca popularnej gry World of Warplanes, łączy siły z dystrybutorem filmu 303. Bitwa o Anglię firmą Kino Świat.

Miłośnicy World of Warplanes będą mogli wziąć udział w podniebnych lotach samolotami Hawker Hurricane, którymi latali bohaterscy Polacy z Dywizjonu 303. Dodatkowo World of Warplanes stworzyło nowy ekran hangarowy z modelem samolotu Hawker Hurricane i lotniskiem RAF Northalt, które zostały pokazane również w filmie. Hangar i samolot Dywizjonu 303 w grze pojawią się wkrótce.

„World of Warplanes to nie tylko bardzo angażująca gra,” mówi Al King, dyrektor marketingu World of Warplanes, „To także miejsce spotkań miłośników lotnictwa, którzy uwielbiają historię II wojny światowej. Praca z firmą Kino Świat jest więc dla nas czymś naturalnym.”

303 bitwa o anglię hurricane samolot zdjęcie z planu

fot. Prospect3

Zobacz również: Produkcja Wiedźmina rusza w listopadzie!

Wargaming nie pierwszy współpracuje ze światem filmu. Wcześniej był także partnerem Furii w reżyserii Davida Ayera z Bradem Pittem w roli głównej, czy docenionej przez widzów i krytyków Dunkierki Christophera Nolana.

Film 303. Bitwa o Anglię trafił do polskich kin 17 sierpnia. W obsadzie wojennego widowiska w reżyserii Davida Blaira znaleźli się: Iwan Rheon, Marcin Dorociński, Filip Pławiak i Milo Gibson. W weekend otwarcia produkcję obejrzało 72 624 widzów, co dało jej pozycję lidera polskiego box office.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: fot. Screen z gry World of Warplanes

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?