Gamedec – Marcin Przybyłek opowiada o grze

Poza hitem od CD Projekt Red, rozwija się jeszcze inny cyberpunkowy projekt. I wcale nie musi on być mniej ciekawy.

Gamedec może być bardzo miłą niespodzianką dla graczy. Tym razem prezentujemy specjalne wideo, w którym uniwersum świata przedstawia sam jego autor.

Zobacz również: Gamedec – powstaje gra na motywach cyklu powieści

Producenci nazywają swoje dzieło adaptatywnym RPG, w którym staniemy się sumą naszych decyzji. Konsekwencje działań nie zawsze będą jednak widoczne od razu. Część z nich poznamy dopiero po dłuższym czasie albo nawet wcale. Ashar Studios obiecuje też powrót do fundamentów RPG. W grze będziemy prowadzić długie dysputy, demaskować prominentów, a także odkrywać i tworzyć sieci intryg. Całość pokazana zostanie w rzucie izometrycznym, podobnie jak np. w Shadowrun Returns.

Gra oparta będzie na motywach sagi autorstwa Marcina Przybyłka. Ashar Studios skupiło się przede wszystkim na dwóch pierwszych tomach, czyli Gamedec. Granica Rzeczywistości oraz Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw. Na samym użyczeniu uniwersum się zresztą nie skończy. Przybyłek zadba o właściwe odwzorowanie realiów, pełniąc funkcję projektanta i konsultanta do spraw gry. Pisarz nie powinien mieć problemów z odnalezieniem się w tej roli, temat nie jest mu w końcu obcy. Debiutował bowiem w magazynie Świat Gier Komputerowych.

Gamedec ma pojawić się na rynku w 2020 roku, tymczasem grę można już dodać do Wishlist na Steamie.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?