Gamedec – powstaje gra na motywach cyklu powieści

Cyberpunk 2077 nie będzie jedyną grą rodem z Polski, która podejmie temat świata rządzonego przez megakorporacje. Już w przyszłym roku Ashar Studios zamierza wydać Gamedec – produkcja zabierze nas do Warszawy przyszłości.

Katowicki deweloper Ashar Studios zapowiedział nową produkcję utrzymaną w cyberpunkowym klimacie – Gamedec. W grze wcielimy się w XXII-wiecznego detektywa z Warsaw City, który zajmować się będzie przestępstwami popełnionymi w wirtualnej rzeczywistości. W świecie, w którym dziecięce niewolnictwo jest grą F2P, a zabójstwo przez spór klanowy zwykłą codziennością, to trudne zadanie.

Producenci nazywają swoje dzieło adaptatywnym RPG, w którym staniemy się sumą naszych decyzji. Konsekwencje działań nie zawsze będą jednak widoczne od razu. Część z nich poznamy dopiero po dłuższym czasie albo nawet wcale. Ashar Studios obiecuje też powrót do fundamentów RPG. W grze będziemy prowadzić długie dysputy, demaskować prominentów, a także odkrywać i tworzyć sieci intryg. Całość pokazana zostanie w rzucie izometrycznym, podobnie jak np. w Shadowrun Returns.

Zobacz również: Kolejny trailer Death Stranding już na Gamescom 2019 – Hideo Kojima na scenie

Gra oparta będzie na motywach sagi autorstwa Marcina Przybyłka. Ashar Studios skupiło się przede wszystkim na dwóch pierwszych tomach, czyli Gamedec. Granica Rzeczywistości oraz Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw. Na samym użyczeniu uniwersum się zresztą nie skończy. Przybyłek zadba o właściwe odwzorowanie realiów, pełniąc funkcję projektanta i konsultanta do spraw gry. Pisarz nie powinien mieć problemów z odnalezieniem się w tej roli, temat nie jest mu w końcu obcy. Debiutował bowiem w magazynie Świat Gier Komputerowych.

Gamedec ma pojawić się na rynku w 2020 roku, tymczasem grę można już dodać do Wishlist na SteamieAshar Studios pokaże tytuł na targach Gamescom, które rozpoczną się 20 sierpnia.

Źródło: gamedec.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?