the old guard background Advertisement

Garść nowych screenów z Metro Exodus

Studio 4A Games opublikowało kilka nowych screenów z Metro Exodus. Co więcej, gra zadebiutuje wcześniej niż zapowiadano – już 15 lutego.

Ponure widoki, zmieniające się pory roku i zmutowane stwory – tak twórcy Metro Exodus przypominają graczom o swojej najnowszej produkcji. Kilka dni temu ogłoszono zakończenie prac na grą, a także przyspieszono jej premierę. Adaptacja powieści Dmitrija Głuchowskiego ponownie zabierze nas do postapokaliptycznej Rosji. Gracze otrzymają rozległe otwarte przestrzenie, oferujące dużo większe możliwości eksploracji. Jednak założenia pozostają podobne jak w poprzednich częściach serii Metro, jedynie nieco bardziej liczyć się będzie przetrwanie. Z kolei fabuła ma być nie do końca liniowa – decyzje gracza zdecydują, kto spośród towarzyszy Artyoma dotrze z nim do nowego domu.

Zobacz również: Resident Evil 2 Remake – nowy gameplay pokazuje tryb Noir!

Metro Exodus

Metro Exodus

Fot. 4A Games

Zobacz również: Steam Awards – ogłoszono nominacje

Metro Exodus to trzecia część serii strzelanek osadzonych w uniwersum stworzonym przez pisarza Dmitrija Głuchowskiego – Metro 2033. Gra ukaże się 15 lutego na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Ukraińskie studio 4A Games zapowiedziało również na początek przyszłego roku nowy fragment rozgrywki, a także trailer przybliżający graczom fabułę produkcji. W Polsce dostępne będą dwie wersje Metro Exodus: standardowa oraz limitowana o nazwie Aurora. Ta druga zaoferuje nie tylko grę, ale też przepustkę sezonową z DLC, metalowe pudełko inspirowane lokomotywą Aurora, tłoczony steelbook, drukowany plakat i artbook.

Źródło: Facebook / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?