Ghostrunner pokazany na pierwszym gameplayu [Gamescom 2019]

Ghostrunner jest polską produkcją, która zapowiedziana została podczas targów Gamescom 2019. Po zwiastunie przyszedł czas na prezentację pierwszego zapisu rozgrywki, który udostępnił wydawca gry. Wygląda na to, że dostaniemy sporo widowiskowej walki połączonej z bieganiem po ścianach.

Szykuje się gratka dla fanów rozgrywki reprezentowanej przez takie dzieła jak Dishonored, Mirror’s Edge, a nawet Dying Light. Krakowskie studio One More Level w przyszłym roku zaoferuje nam grę Ghostrunner, która połączy elementy znane ze wspomnianych pozycji. Zobaczymy w nich dużo efektownej walki połączonej z akrobatycznymi ruchami. Całość utrzymana będzie w specyficznym klimacie, który powinien zaspokoić fanów cyberpunka oraz postapo.

Krótki gameplay pozwala nam zerknąć na początek losów głównego bohatera oraz jego umiejętności. Nasz cyber-wojownik potrafi poruszać się wyjątkowo płynnie, a chętnie korzysta przy tym ze ślizgów, dalekich skoków, biegania po ścianach, przecinania wrogów na pół, a nawet spowalniania czasu. Wygląda to świetnie!

O tym, jak widowiskowa jest gra, można mówić wiele, ale można też najpierw obejrzeć świeży gameplay.

Zobacz również: Blasphemous – mroczna gra z datą premiery [Gamescom 2019]

Zobacz również: Ghostrunner – krakowskie studio tworzy cyberpunkową grę akcji [Gamescom 2019]

Widać, że gra będzie wymagała dużej zręczności oraz świadomego korzystania z zalet otoczenia. W zaprezentowanym materiale widzimy, jak bohater z łatwością odbija się od ścian czy unika pocisków dashem. Potęga wojownika jest ogromna, ale z pewnością nie jest on nieśmiertelny. Już jedno trafienie wystarczy bowiem, by zobaczyć napis Game Over. Możemy się wiec spodziewać wysokiego poziomu trudności.

W Ghostrunner fabuła kręcić się będzie wokół wieży pełniącej funkcję schronienia dla ludzkości po kataklizmie. Stworzona przez tajemniczego Architekta budowla jest obecnie pod władaniem Klucznika. Nie sprzyja to społeczności, pośród której szerzy się chaos oraz brutalna przemoc.

Studio One More Level narobiło graczom apetytu na Ghostrunner, tymczasem grę zobaczymy w sklepach dopiero w 2020 roku. Pozycję będzie można nabyć na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: dualshockers.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?