Głuchowski ostro o Sapkowskim: „niewdzięczny idiota”!

Autor uniwersum Metro 2033 podczas wywiadu dla serwisu DTF zapytany o konflikt Sapkowskiego z CD Projekt Red określił Polaka jako „niewdzięcznego idiotę” i „starego palanta”. Padło też stwierdzenie, że bez gier Netflix nigdy nie zainteresował by się Wiedźminem i autor powinien być deweloperowi tylko wdzięczny. Wyraził wobec niego żal, że ten przegapił swoją okazję i nie docenił szansy większego zaistnienia jaką dały mu gry.

Zobacz również: Layers of Fear 2 oficjalnie zapowiedziane! Oto zwiastun kontynuacji świetnego horroru krakowskiego studia!

Podczas wywiadu padło jeszcze kilka dość obraźliwych żartów o ojcu Białego Wilka. Dmitrij Głuchowski w przeszłości już mówił co sądzi o polskim autorze, określił go jako aroganckiego i nie ukrywa, że uważa iż powinien docenić to co dzięki CD Projektowi zdobył. Ostrzegł go także, że jego poczynania mogą doprowadzić do anulowaniu serialu o Wiedźminie, jednak to jest bardzo mało prawdopodobne. Rosjanin, na podstawie książek którego niedługo wyjdzie już trzecia produkcja zawsze wyrażał swój bardzo pozytywny stosunek do gier wideo.  Na pewno też przewidując z góry ich sukces wyszedł na sprzedaży praw do adaptacji dużo lepiej niż Sapkowski. Czy autorowi wypada się tak ostro wypowiadać każdy powinien ocenić sam, pewnym jest, że nie każdy zdecydował by się tak dosadnie wyrazić swoją opinię.

Źródło: youtube.com/Ilustracja wprowadzenia: boundingintocomic.com

 

Dziennikarz

Miłośnik wysoko budżetowego kina, gier, anime, seriali, a także maniak Gwiezdnych Wojen. Na Fb do znalezienia na stronie Popkulturysta 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?