Gothic Remake – THQ Nordic potwierdziło powstanie gry!

Pod koniec ubiegłego roku THQ Nordic wydało swojego rodzaju grywalny teaser, będący zarazem zapowiedzią potencjalnego projektu nowej wersji kultowego tytułu.

Najwyraźniej zainteresowanie było według studia wystarczające, bo teraz wiemy już, że Gothic Remake na pewno powstanie. Zresztą nie ma się co dziwić – użytkownicy Steama szumnie komentowali to wydarzenie, a z aż 43 tysięcy głosów pytanych o zainteresowanie projektem 94,8% zaznaczyło odpowiedź twierdzącą.

Zobacz również: Jak Gothic współtworzył Wiedźmina. Film dokumentalny już w sieci!

THQ Nordic postanowiło pójść za ciosem i teraz w otwartym studiu w Barcelonie deweloperzy będą tworzyć właściwą wersję Gothic Remake, opierając się także o sugestie fanów grających w gameplay teaser – czyli m.in. wprowadzenie więcej mroku, który pamiętamy z gry Piranha Bytes z 2001 roku. Raczej nie powinniśmy spodziewać się premiery w 2020 roku, ale tytuł wyjdzie na PC, PS5 i Xbox serii X.

Źródło i ilustracja wprowadzenia: THQ Nordic

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?