Greak: Memories of Azur trafi na PC i Nintendo Switch

Greak: Memories of Azur to urocza platformówka studia Navegante, która pierwotnie miała trafić wyłącznie na PC. Dzięki PAX West 2019 wiemy już jednak, że pozycja zagości również na Switchu.

Nowy zwiastun zdradza premierę side-scrollowej gry Greak: Memories of Azur na Nintendo Switch. Wcześniej  meksykański deweloper Navegante oraz wydawca Bromio wspominali jedynie o wersji pecetowej. Podczas PAX West 2019 w Seattle pojawił się jednak nowy trailer, który prezentuje rozgrywkę prosto z hybrydowej konsolki.

Zobacz również: Cyberpunk 2077 – przerywniki filmowe będziemy oglądać głównie w pierwszej osobie

Produkcja jest dwuwymiarową platformówką, która zwraca uwagę ręcznie rysowanymi animacjami. Głównym bohaterem gry jest tytułowy Greak, należący do rasy Courine. Po tym, jak jego kraj został zaatakowany, postanawia on odnaleźć swoje rodzeństwo Adarę oraz Raydela, a następnie uciec z okupowanej krainy za pomocą zbudowanego kawałek po kawałku sterowca.

Po zgromadzeniu familii osią zabawy będzie przełączanie się między jej członkami i korzystanie z ich specjalnych zdolności. Każda z postaci będzie się bowiem czymś wyróżniać, co wykorzystamy w walce oraz przy rozwiązywaniu zagadek. Dla przykładu Greak przeciśnie się przez małe przejścia, Adara będzie mogła lewitować, a Raydel wykorzysta swój miecz i tarczę w walce z najtrudniejszymi przeciwnikami.

Greak: Memories of Azur ma zadebiutować na początku przyszłego roku.

Źródło: gematsu.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?