GWINT na urządzeniach mobilnych jeszcze w tym roku!

Studio CD Projekt podzieliło się informacją na którą wielu czekało już od dłuższego czasu. GWINT jeszcze w tym roku ma trafić na urządzenia mobilne.

Na sam początek gra pojawi się na iPhone’ach, a w dalszej kolejności na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Podekscytowania tym faktem nie krył Jason Slama – szef projektu GWINT.

Do rozpoczęcia prac przy mobilnym GWINCIE przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Kluczowym jest dla nas to, by wiernie przenieść wszystko, co stanowi o unikatowości naszej karcianki — piękną grafikę oraz rozbudowaną rozgrywkę — do mniejszego, ale nie mniej ambitnego formatu, jakim są smartfony. Przystosowaliśmy także nasze technologie, w tym napędzającą rozgrywkę sieciową GWINTA platformę GOG Galaxy, by mogły w pełni obsłużyć platformy mobilne. Efekty naszej pracy będziecie mogli zobaczyć jeszcze w tym roku, na co osobiście nie mogę się doczekać.

Zobacz również: Mortal Kombat 11 – stare kontra nowe w rewelacyjnym zwiastunie!

GWINT od momentu debiutu wersji BETA przeszedł szereg aktualizacji, które znacząco zmieniły oryginalną rozgrywkę znaną z trzeciego Wiedźmina. Mobilna wersja wiedźmińskiej karcianki z pewnością pomoże dotrzeć jej do jeszcze większego grona graczy i być może stanie się w końcu godną konkurencją dla Hearthstone’a.

Źródło: playgwent.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?