Horizon Zero Dawn na PC oficjalnie potwierdzone!

O pecetowym wydaniu jednego z głośniejszych exclusive’ów z PS4, czyli Horizon Zero Dawn, mówiło się już od kilku tygodni. Trudno jednak było uwierzyć w te plotki. Tymczasem Sony oficjalnie potwierdziło wydanie gry na PC!

Sony coraz śmielej otwiera się na wydanie swoich exclusive’ów na pecetach. W ciągu roku byliśmy zasypywani portami gier od studia Quantic Dream, jak Heavy Rain czy Detroit: Become Human. Mało jednak kto spodziewał się przeniesienia na komputery osobiste gier AAA, których wyłącznością mogło się dotąd chwalić Sony.

Jak wynika z wywiadu na PlayStation Blog, już latem 2020 roku na PC ukaże się Horizon Zero Dawn. Potwierdziły się wiec systematycznie pojawiające się na ten tema plotki. Dodatkowo gra dostała już nawet własną kartę w sklepie Steam – możecie ją znaleźć tutaj.

Zobacz również: Ghost of Tsushima – poznaliśmy datę premiery!

W wywiadzie Sony studzi jednak entuzjazm i mówi, że wydanie Horizon Zero Dawn na PC nie musi od razu oznaczać stworzenia portów wszystkich dużych exclusive’ów Sony. Na pewno dużo będzie zależeć od sukcesu gry od Guerrilla Games na komputerach osobistych.

Źródło: PlayStation Blog | Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Gry

Zawodowy kanapowiec, którego siłą trzeba powstrzymywać przed obejrzeniem kolejnego odcinka serialu. Wieloletni fan kina azjatyckiego - żaden łamiący prawa fizyki chiński wojownik czy wytatuowany japoński gangster nie jest mu straszny. Podczas wypadu do kina ze znajomymi nie pogardzi również dobrym filmem superbohaterskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?