Jeden z ojców Baldur’s Gate odchodzi z BioWare po 22 latach!

BioWare już od pewnego czasu ma wyraźne problemy. Ostatnie tytuły studia, z Mass Effectem: Andromeda na czele, nie przyjęły się najlepiej oraz nie przyniosły oczekiwanych zysków. Do tego załogę opuszczają znane osobistości, które miały ogromny wkład w sukcesy studia.

Z BioWare odeszły wcześniej takie nazwiska jak Ray Muzyka – współzałożyciel oraz dyrektor generalny, Greg Zeschuk – współzałożyciel oraz producent wykonawczy, a także dwukrotnie Drew Karpyshyn – główny scenarzysta takich gier, jak Jade Empire. Mass Effect czy najnowszego Anthem. Teraz z BioWare żegna się także dyrektor kreatywny James Ohlen.

Ohlen jest bardzo dobrze znaną postacią studia BioWare. W latach 90. był projektantem odpowiedzialnym za gry Baldur’s Gate i Baldur’s Gate II. Potem pracował jako główny projektant i dyrektor kreatywny różnych projektów, w tym Star Wars: The Old Republic oraz Star Wars: Knights of the Old Republic czy Neverwinter Nights.

James Ohlen jako powód odejścia podaje, że „musi zrobić sobie przerwę od branży, a następnie popracować nad czymś mniejszym i nieco bardziej personalnym„.

Zobacz również: Remnant: From the Ashes – zwiastun nowej gry twórców Darksiders III!

W innych tweetach Ohlen nawiązuje do swojego nowego projektu. Opisuje go jako „przedsięwzięcie wydawnicze stworzone przez zapalonych weteranów branży gier wideo„. Były dyrektor kreatywny BioWare pracuje również nad swoją pierwszą książką pt. Odyssey of the Dragonlords, przy której współpracuje  z Jessem Sky’em – innym projektantem Star Wars: The Old Republic.

BioWare

Fot. Materiały prasowe

Źródło: engadget.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Gry

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?